Doba prvních dotykových smartphonů je dávno pryč. Dnes jsme v éře skládacích smartphonů. Jde o novou revoluci v odvětví mobilních telefonů. (Foto: Flickr)

Přestože je první model stále čerstvý, svět skládacích smartphonů pokročil dobře a výrobci se předhánějí ve vynalézavosti, aby představili různé modely, které pokaždé vyniknou. I když jsme stále na úsvitu skládacích obrazovek, 5 modelů je již s veřejností jednomyslné. Kdo si ho chce pořídit, už o něm může přemýšlet.

Samsung Galaxy Z Flip 5G

Řada Z Flip společnosti Samsung je v současnosti jedním z nejlépe hodnocených smartphonů s výklopnou obrazovkou. Samsung Galaxy Z Flip 5G má téměř stejný design jako jeho předchůdce. Jedinou velkou změnou je jeho procesor SnapDragon 865+, který podporuje připojení 5G. Je také výkonnější, má totiž 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Má vnitřní pohlcující AMOLED skládací skleněný displej, který po otevření měří 6,7 palce. Baterie zůstává nezměněna oproti předchozí: 3300 mAh nabízí 4 hodiny autonomie.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G

Ani Samsung Z Fold 3 5G vás nenechá lhostejnými. Jde o špičkový model, který se vyznačuje krásným odolnějším 6,2palcovým skládacím displejem Infinity Flex AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. velký 7,6palcový extra tenký skleněný displej, který vám umožní vychutnat si multimédia naplno. Galaxy Z Fold 3 je k dispozici ve verzích 256 GB a 512 GB. Je vybaven procesorem Snapdragon 888, 12 GB RAM a 12MP trojitým fotoaparátem. Přítomnost podpory pro S Pen, jako je Galaxy Note, je jednou z jeho zvláštností. Je také voděodolný s certifikací IPX8. Jeho výkonná 4400 mAh baterie s kabelovým nebo bezdrátovým nabíjením vydrží celý den.

Motorola Razr 5G

Motorola chtěla u svého skládacího modelu kompatibilního s 5G vzdát hold svému ikonickému designu z dob klasických mobilních telefonů Razr V3, což potěší nostalgické fanoušky. Díky svému retro vzhledu lze Motorola Razr 5G složit vertikálně a stát se superkompaktním s malým 2,7palcovým externím displejem. Po jeho otevření získáte 6,2palcový širokoúhlý 21:9 s technologií P-OLED. Pokud jde o technické specifikace, Motorola Razr 5G je vybavena procesorem Qualcomm Snapdragon 765G střední třídy, který je spojen s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Jeho baterie je poměrně malá na 2800 mAh a má pouze jednu 48MP 4K kameru, která se po složení telefonu změní na přední kameru.

Oppo Find N

Čínská značka Oppo vydává svůj první skládací smartphone Find N a na evropské půdě je již velmi očekávaný. Jde o vertikálně složené zařízení s 5,49palcovou AMOLED obrazovkou s ochranou Gorilla Glass. Jeho rozlišení je 1972×988 pixelů s obnovovací frekvencí 60Hz. Jakmile je Flexion Hinge nasazen, získáme velkou 7,1palcovou obrazovku s technologií LTPO. Displej také podporuje technologii HDR10+. Na zádech má tři vysoce výkonné fotoaparáty a funguje s 4500 mAh baterií s 33W rychlým nabíjením nebo s 15W bezdrátovým nabíjením. Po stránce výkonu se o sílu telefonu stará procesor Snapdragon 888, kterému napomáhá 8 nebo 12 GB RAM a až 512 GB vnitřní paměti.

Huawei P50 Pocket

Tento skládací smartphone dorazil na trh teprve koncem roku 2021. Okamžitě si získal širokou veřejnost, zejména svým avantgardním designem v barvě Gold Premium. Má stejný tvar véčka jako Galaxy Z Flip 3, kromě toho, že představuje dvojitý prstenec na plášti. První okénko obsahuje trojitý fotoaparát (40/13/32 MP) se snímačem Ultra Spectrum a snímačem True Chroma s technologií Fluorescence Photography. Druhý prstenec naopak obsahuje obrazovku Display, užitečnou pro upozornění a widgety, aniž byste museli smartphone otevírat.

Po otevření Huawei p50 pocket má OLED displej 6.9 palce s obnovovací frekvencí 120 Hz. Je vybaven procesorem Snapdragon 888 ve 4G verzi, 12 GB RAM a až 512GB úložištěm. Zařízení používá jako operační systém HarmonyOS 2.0 a běží na 4000mAh baterii s 40W rychlonabíjením Huawei SuperCharge.

Závěr

Pokud hledáte nový smartphone a chcete něco, co je všestranné a pohodlné, pak pro vás může být skládací telefon tou nejlepší volbou. Sestavili jsme seznam pěti nejdoporučovanějších skládacích smartphonů na trhu, takže si je před konečným rozhodnutím prohlédněte. Děkuji za přečtení!

Komerční sdělení.