„Dva až tři roky stačí nejen, aby se spustilo vyrovnávání v rublech, nýbrž i na dokončení těchto mechanismů,“ říká Andrej Kostin, šéf druhé největší ruské banky VTB s poznámkou, že možnost, že USA a EU by rozšířily sankce vyloučením Ruska ze systému globálního transferu peněz SWIFT, by byla bodem, „za kterým už není návratu,“ a jakýkoliv další dialog by to znemožnilo. Avšak, jak náměstek ministerského předsedy Dimitrij Rogozin v tomto interview vysvětluje, tak ruský vojenský a průmyslový komplex reaguje na rostoucí hrozbu Ameriky. Rusko neodpovídá žádným povídáním o jaderném tlačítku (přinejmenším prozatím); ale na takovouto možnost se připravuje:


„Vytváříme flotilu jaderných ponorek… schopnou dosáhnout do kterékoliv země na kterémkoliv kontinentu, pokud by se USA náhle staly agresorem a naše nejvyšší národní zájmy by byly ohrožená,“ s dodatkem, že Obamův puč přivodil „naprostý úpadek ukrajinského státu.“

Jak hlásí RT, dva až tři roky by poskytly Rusku dostatek času, aby přešlo na mezinárodní vyrovnávání v rublech, řekl Andrej Kostin, šéf druhé největší ruské banky VTB…

[quote align="center" color="#999999"]

Média referovala o možnosti, že by USA a EU rozšířily sankce vyloučením Ruska ze systému globálního transferu peněz SWIFT.

Kostin řekl, že tento krok by se stal „bodem, za nímž už není návratu,“ a že kdyby byl SWIFT odříznutý, tak by už další dialog nebyl možný.

„Podíváte-li se na zkušenosti s Íránem, tak k odříznutí od SWIFTu dochází jen, když jsou všechny vztahy, politické, ekonomické, kulturní i diplomatické, rozbité,“ řekl šéf VTB.

„Nechápu, jak by třeba Západní banky mohly zablokovat SWIFT, a pak očekávat spolupráci v boji proti terorismu a na jaderném odzbrojování.“Avšak náhrada za SWIFT by v Rusku nebyla těžká, řekl Kostin.

„My máme podobný systém v Ruské centrální bance a v ostatních. Centrální banka už ten systém otestovala, a v kterémkoliv okamžiku se na něj můžeme přepnout.“[/quote]

Ale aniž by byl konkrétní, tak ruský ministerský předseda Dimitrij Rogozin v tomto rozsáhlém interview vysvětluje ruské vojenské a průmyslové plány… (přes Erica Zuesse)

Floridský blogger o Rusku „Vinyard of the Saker“ vystavil 29. září anglický překlad z ruské televize.