Po dlouhých dnech nepřátelského obviňování Ruska za sestřelení malajského letadla dovolil Bílý dům pracovníkům amerických zpravodajských služeb, aby sdělili novinářům, že neexistují důkazy o tom, že je do případu jakýmkoli způsobem zapletena ruská vláda. Je zřejmé, že americké satelitní fotografie nepodporují lži Obamova režimu. Pokud by Bílý dům měl jakýkoli důkaz o zapojení Rusů, už by to dávno vytroubil s velkými fanfárami.


Máme štěstí, že analytická složka CIA v rozporu se složkou specializovanou na stínové operace, analyzuje věci férově i po čistkách, které v ní nařídil Dick Cheney. Tuhle čistku provedl Cheney, když ho rozlítilo, že se CIA bez zaváhání neztotožňuje se vším tím válečným lhaním Bushova režimu. Něco jiného je ovšem temná strana CIA, která se zabývá stínovými operacemi. Mnozí věří, že té část CIA, která operuje v rozporu s americkými zákony, by mělo být ukončeno financování a že by měla být rozpuštěna.

Nemusíte tajit dech, dokud Washington nezakáže stínové operace, nebo dokud se Obamův režim neomluví ruské vládě za nepodložená obviněné a stupňované urážky Bílého domu. Ministerstvo propagandy navzdory tomuto přiznání amerických zpravodajců pracuje právě na tom, aby ho znevěrohodnilo. Sami zpravodajci tvrdí, že Rusko je možná nepřímo zodpovědné, protože Rusko „vytvořilo podmínky“, které způsobily, že Kyjev zaútočil na separatisty.

Jinak řečeno, převrat původem z Washingtonu, nad nímž dohlížela představitelka amerického ministerstva zahraničí Victoria Nulandová, jenž svrhl demokraticky zvolenou ukrajinskou vládu a přivedl v Kyjevě k moci extrémní rusofoby, kteří napadli vzpouzející se bývalá ruská území, jež byla k Ukrajině připojena vůdci KSSS, když Rusko a Ukrajina byly součástí stejného státu, nemá žádnou zodpovědnost za tento výsledek.

Washington je nevinen. Může za to Rusko. Konec příběhu.

Jen den předtím se mluvčí ministerstva zahraničí Marie Harfová, jedna z těch válečnických bezmozkyň Obamova režimu, vztekle obořila na reportéry, kteří se jí ptali na oficiální odmítnutí odpovědnosti ze strany ruské vlády. Nerozumíte tomu, řekla a trvala na tom, že to, co řekne americká vláda, je důvěryhodné, a naopak to, co řekne ruská vláda, je nedůvěryhodné!

Buďte si jistí, že vlastníci médií a editoři těchto reportérů byli terčem telefonátů a hrozeb. Nebyl bych překvapen, kdyby tihle reportéři přišli o práci jenom za to, že se ji pokoušejí dělat.

Tady to máme. Svobodný americký tisk. Americký tisk je svobodný, pokud lže pro vládu, ale nesmí se ani opovážit předvádět jakoukoli jinou svobodu.

Washington nikdy nepovolí úřední zkoumání MH17. BBC hlásilo 23. července: „Britské vládní zdroje nám předaly šířící se informaci, že s důkazy o pádu MH17 bylo svévolně manipulováno, jakmile černé skříňky dorazily do Spojeného království.“

BBC poté, co vytvořilo toto tvrzení o upravených černých skříňkách, popřelo samo sebe: „Holandský bezpečnostní výbor, který vede vyšetřování, řekl, že z hlasového záznamníku (CVR) v kokpitu MH17 byly staženy „validní informace“, které budou „dále analyzovány“. Výbor řekl: „CVR byl poškozen, ale paměťový modul byl nedotčený. Dále nebyly zjištěny žádné důkazy nebo náznaky manipulace s CVR.

BBC nám neřeklo, jak mohly být černé skříňky současně v britských a holandských rukou, ani jak se do britských a holandských rukou dostaly, když je separatisté předali Malajcům pod zárukou, že tyto černé skříňky budou otevřeny Mezinárodní organizací civilní letecké dopravy (ICAO), kde měly být podrobeny expertnímu a nikoli politickému šetření.

Takže – kde jsou ty černé skříňky? Pokud je Malajci předali Britům, britské úřady nám řeknou jakoukoli lež, kterou po nich bude Washington požadovat. Pokud mají černé skříňky britské loutky Washingtonu, nikdy se nedozvíme pravdu. A soudě podle nepřátelských a neověřených obvinění proti Rusku od zkorumpovaného holandského premiéra můžeme očekávat, že Holanďané také lžou v zájmu Washingtonu. Je zřejmé, že se Washingtonu podařilo přemístit „vyšetřování“ z rukou ICAO do rukou svých loutek.

Problém s psaním úvah založených na západních novinových zprávách je, že oni vůbec nemají ponětí o tom, co je to pravdivé zpravodajství.

Podle všech indicií to vypadá, že Obamův režim má v úmyslu změnit „mezinárodní vyšetřování“ v obžalobu Ruska. Vypadá to též, že Holanďané se s tímto zmanipulovaným způsobem vyšetřování ztotožnili. Tento článek ve Washington Post ukazuje jasně, že neexistuje žádný prostor pro vyšetřování jakéhokoli podezření, že by mohl být odpovědný Kyjev a Washington.

Tím, že opět důvěřovali zkorumpovaného Západu postrádajícímu integritu a dobrou vůli vůči Rusku, vystavili se separatisté a ruská vláda opět na pranýř. Copak se nikdy nepoučí?

Už jsem psal o tom, že v tomto příběhu je stále více nejasností. Teď zrovna přišla na moji obrazovku zpráva od Reuters: „Alexandr Chodakovský, významný ukrajinský povstalecký velitel potvrdil, že proruští separatisté měli protiletadlový raketový systém toho typu, o němž Washington tvrdí, že jím byl sestřelen malajský let MH17 a že mohl pocházet z Ruska.“ Reuters říká, že tento separatistický velitel (nebo spíše bývalý separatistický velitel, Reuters Chodakovského později popsal jako „bývalého šéfa protiteroristické jednotky Alfa v Doněcku“) je ve sporech s ostatními veliteli, jež se týkají způsobu vedení války.

Chodakovský jasně řekl, že neví, která jednotka by mohla mít rakety, ani odkud byly odpáleny. Také na rovinu řekl, že nemá žádné přesné nebo skutečné informace. Jeho teorií je, že ukrajinská vláda oblafla separatisty tím, že uskutečnila nálety na oblast, v níž dopravní letadlo letělo a poslala vojenská letadla do okolí tohoto dopravního letadla, aby vytvořila zdání vojenského letadla, a ti pak vystřelili rakety do daného prostoru. Reuters cituje Chodakovského: „Pokud by tam i byl BUK a pokud by byl použit, Ukrajina udělala všechno pro to, aby zajistila, že bude sestřelen civilní letoun.“

Není známa povaha Chodakovského sporů s ostatními veliteli ani jeho motivace, a proto je těžké ověřit pravdivost toho příběhu, ale jeho povídání vysvětluje dosud nevysvětlené rozhodnutí ukrajinského řízení leteckého provozu navést malajské letadlo do válečné oblasti.

Zdá se, že po senzační části svého příběhu Reuters trochu ustupuje. Reuters cituje Chodakovského, který říká: „Separatistické hnutí má různé vůdce a naše spolupráce je poněkud podmíněná.“ Chodakovský potom kličkuje ohledně toho, zda separatisté mají či nemají provozuschopné rakety BUK. Chodakovský podle Reuters „řekl, že žádný ze systémů BUK ukořistěný od ukrajinských jednotek nebyl provozuschopný.“ Z toho by se dalo vyvodit, že Rusko poskytlo separatistům provozuschopné raketové systémy, pokud takové systémy existovaly.

Tuhle reakci separatistů považuji za přesvědčivou. Pokud bychom měli tyhle zbraně, proč by ti blázni z Kyjeva posílali letadla, aby nás bombardovali, a proč by jejich bombardování bylo tak úspěšné? Separatisté mají ručně ovládané protiletecké zbraně toho druhu, kterými Spojené státy zásobovaly Afghánistán během sovětské invaze. Tyto zbraně jsou účinné na letouny v nízké letové hladině. Nemohou zasáhnout cíl ve výši 10 km.

Podle Reuters byla zpráva od jedné osoby, poté přepsána druhou osobou a editována třetí. Mé zkušenosti se žurnalistikou mi říkají, že my nevíme, čí příběh to je, jak byl změněn a jaká je jeho hodnověrnost.

Můžeme bezpečně dojít k závěru, že mlžení teprve začíná, a stejně jako při 9/11 a zavraždění Johna F. Kennedyho, nebude žádná možnost, aby si jednotlivci mohli udělat svůj vlastní názor zkoumáním důkazů. Vláda Spojených států nikdy nekápne božskou, britská vláda a mediální presstitutky nikdy nepřestanou šířit lži v zájmu Washingtonu.

Podvody a hrozby Washingtonu vytvoří jakýkoli příběh, který si Washington přeje. Uvědomme si, že totálně prohnilý Bílý dům přes námitky svých vlastních zpravodajských služeb poslal ministra zahraničí do OSN, aby lhal světu o iráckých zbraních hromadného ničení, přestože Bílý dům věděl, že neexistují. Výsledkem byly miliony mrtvých, zmrzačených a uprchlých lidí, a to vše jen kvůli lhaní Washingtonu a rostoucí nestabilitě na Středním východě.

Obamův režim lhal na základě vymyšlených „důkazů“, že Asad použil chemické zbraně proti syrskému lidu, čímž překročil „červenou čáru“, kterou narýsoval Bílý dům a ospravedlnil tím americký vojenský útok na syrský lid. Ruská vláda odhalila tyto falešné důkazy a britský parlament zamítl jakoukoli britskou účast na útoku Obamova režimu na Sýrii. Obamův režim zůstal v izolaci, takže se neodvážil převzít svoji obvyklou roli válečného zločince.

Když se tahle cesta zablokovala, Obamův režim financoval a zásoboval zahraniční džihádistické bojovníky, aby zaútočili na Sýrii, v důsledku čehož se teď radikální hnutí ISIL s úspěchem pokouší vybojovat nový kalifát z částí Iráku a Sýrie.

Uvědomme si, že Bushův i Obamův režim lhal o „íránských jaderných zbraních“.

Jediný možný závěr je, že vláda, která soustavně lže, není důvěryhodná.

Už od zkorumpovaného Clintonova režimu jsou američtí novináři nuceni svými šéfy lhát v zájmu Washingtonu. Je nadějným znamení, že někteří z nich při své konfrontaci s Marií Harfovou našli trochu odvahy. Doufejme, že tato odvaha zapustí kořeny a poroste.

Nemyslím si, že se Spojené státy mohou zotavit ze škod způsobených neokonzervativci, kteří určovali politiku vlád Billa Clintona, G. W. Bushe a Baracka Obamy, ale kdekoli vidíme známky odporu proti masivním lžím a podvodům, které jsou příznačné pro vládu USA v 21. století, měli bychom podporovat ty, kteří se postaví těmto lžím.

Záleží na tom budoucnost naše i celého světa.

Dr. Paul Craig Roberts

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, podpořte nás zakoupením předplatného nezávislého magazínu AC24 Vědomí
  • [/quote]

    Zdroj: outsidermedia.cz