Zástupce šéfa Dněpropetrovské regionální státní administrativy Hennadij Korban předložil úřadu ukrajinského presidenta inženýrský projekt a studii proveditelnosti pro 1 920 km dlouhou zeď na ruské hranici o přibližné hodnotě 100 milionů euro. „Tento projekt navrhuje šéf Dněpropetrovské regionální státní administrativy Ihor Kolomojskyj. Mohl by být proveden do šesti měsíců,“ řekl Interfax zástupce šéfa Dněpropetrovské regionální státní administrativy Svjatoslav Olejnik. Tento projekt trvá na stavbě 1 920 kilometrů dlouhého plotu z kovových žaluzií podél ruské hranice; tento elektrický plot bude zhotoven z vysoce pevné oceli a na vršku bude doplněn ostnatým drátem.


Navrhuje se stavba tohoto plotu v regionech Doněck, Charkov a Lugansk.

Tento projekt uvádí, že přístupy ke zdi budou blokovány hlubokými a širokými příkopy a ostnatým drátem, který odradí všechny civilisty, zvířata, auta a obrněná vozidla.

Prostor mezi příkopy a plotem bude chráněn zaminováním signalizačními a osoby likvidujícími minami. Podél zdi bude nasazena Ukrajinská armáda, pohraniční stráž a Národní garda.

„Projekt budou financovat charity. Vše, co tento projekt potřebuje, se vyrábí na Ukrajině, a z tohoto hlediska, je to dobrý infrastrukturní projekt založený na ukrajinském průmyslu,“ řekl Olejnik.

Podle jeho názoru k tomuto projektu může přispět mnoho podniků z Dněpropetrovského regionu.

Instalace kovového plotu podél 1 920 kilometrů dlouhé hranice bude stát 50 milionů euro. Celková hodnota prací tohoto inženýrského díla nepřekročí 100 milionů euro, řekl Olejnik. Nevyloučil však ani určité finanční příspěvky od vlády.

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, podpořte nás zakoupením předplatného nezávislého magazínu AC24 Vědomí
  • [/quote]

    Překlad: Miroslav Pavlíček

    Zdroj: globalresearch.ca