Další video „Afričanů“ prosících USA o invazi a okupaci Afriky Během vrcholu hysterie s kampaní Kony 2012 Human Rights Watch (HRW) oprášila své staré propagandistické video nazvané Joseph Kony – LRA nahrané v listopadu 2010, aby také zkusili něco vyrazit z pozornosti, jakou strhla počátkem tohoto měsíce organizace Neviditelné děti. Ovšem kampaň Kony 2012 se sesypala zrovna tak rychle, když ohromný počet lidí poukázal na neudržitelnost povídačky, kterou zkoušeli podstrčit, a skutečnost, že neslouží ničemu jinému než jako záminka k rozšíření přítomnosti kontingentu USA AFRICOM v Africe.

Jak Human Rights Watch, tak Neviditelné děti jsou financovány spekulantem z Wall Street Georgem Sorosem přes Open Society Institute a myriády korporátně financovaných nadací, přes něž ty peníze prohání. Přinejmenším jedna nadace za Neviditelnými dětmi je „DOST“ zapletená do agitace George Clooneyho za intervenci USA AFRICOM do Súdánu bohatého na ropu, a tu ve skutečnosti Human Rights Watch počítá mezi své partnery.

Obrázek: Partneři HRW včetně Open Society Institutu spekulanta z Wall Street George Sorose, který rovněž financuje i Neviditelné děti přes myriády nastrčených nadací. Všimněte si na levé straně videa „Milý Obamo“, které je pověšeno dole. To bylo původně nahráno v roce 2010, ale zrovna nedávno bylo vystaveno na webové stránce HRW uprostřed hysterie Kony 2012.

Poté, co se Neviditelné děti zhroutily pod tíhou přehnaných odhalení – jednoduše pod samotným objemem lidí, co přezkoumali a odhalili, jaký podfuk se to podstrkuje – tak jsme začali oceňovat, jak je podle názoru elity z Wall Street nezbytné kultivovat celou tu ohromnou nadpočetnou hromadu front za „lidská práva“. Pomáhá to s komorovým zachycováním katastrof, jako ta, co potkala Neviditelné děti, a zrovna tak jako loď, která přijde o jednu zaplavenou komoru, ji může uzavřít a udržet celkovou agendu plout dál. V tomto případě agenda AFRICOM může nadále pokračovat, i kdyby u Neviditelných děti měla ztratit „všechny ruce“.

Video HRW s Afričany „prosícími“ AFROCOM, aby provedl svou misi.

Video: Video HRW zachycuje „Afričany“ jednající pod falešným dojmem, že prezident USA je globálním arbitrem. Tito „Afričané“ rovněž podezřele lační po intervencích USA do té které jejich země, aby tam „přinesly bezpečí“ – což se právě stalo deklarovaným cílem AFRICOMu.

Prozkoumáme-li deklaraci mise afrického velitelství USA AFRICOM, jak ji poskytuje jejich oficiální web, tak uvidíme:

1. Bezpečná, zabezpečená a stabilní Afrika je naším národním zájmem.

2. Z dlouhodobého hlediska to budou Afričané, kteří si nejlépe poradí s africkým bezpečnostními problémy, a že AFRICOM bude s bezpečnostními zájmy USA postupovat nejúčinněji, zaměří-li se na zapojování do bezpečnostních záležitostí u našich afrických partnerů.

Při zhlédnutí propagandistického videa HRW, spatříme „Afričany“ obracející se na prezidenta Obamu ve věci hrůz, jichž se dopouští armáda odporu vůči panstvu (Lord’s Resistance Army – LRA) Josepha Konyho. Jak tak prosí o pomoc, tvrdí, že domorodci jsou bezmocní a neschopní zastavit „tuto válku“ a že Afričané „chtějí“, aby Obama intervenoval. Jedna z postav na sobě má medailon s Obamou a doslova říká: „Se slzami v očích prosíme prezidenta, aby ukončil tohle strašlivé utrpení a přinesl do našeho regionu bezpečí.“

„Přinesl do našeho regionu bezpečí?“ opravdu – a to zrovna shodou okolností AFRICOM prohlašuje za svůj cíl. Uvážíme-li, že o Konym si posledně mysleli, že je v Kongu, a nikdo ho neviděl 6 let (byly to 4 roky, když HRW nahráli v roce 2010 to video), a že válka v Ugandě proti LRA potrvá ještě dlouho, je jasné, že HRW stejně jako Neviditelné děti dost hrubě dezinterpretují údajné útrapy tohoto regionu, jen aby získaly záminku k expanzi AFRICOMu.

Stejně jako Neviditelné děti i Human Rights Watch jsou korporátně podporovaným podfukem.

Stejně jako podfuk Kony 2012 i Neviditelné děti a Human Rights Watch pouze těží z legitimních obav o lidská práva, aby realizovaly neoimperiální ambice svých korporátních sponzorů. HRW tvrdí, že „shromáždily důkazy z dějišť masakrů“, ale zřejmě přehlíží velice skutečné a dost rozsáhlé násilnosti a hrůzy, jichž se dopouští ugandský prezident Yoweri Museveni. Kony byl ve skutečnosti roky MIA, v současnosti Museveni provádí masová vystěhovávání, jež postihují desetitisíce Uganďanů, dává totiž jejich půdu do aukce britským a americkým korporacím.

Ti HRW a Neviditelné děti tuhle nepohodlnou pravdu ignorují zrovna tak jako navrhovanou podporu financování a další vyzbrojování Museveniho, který nedemokraticky Ugandě vládne už téměř 30 let, přičemž svůj národ zaprodává. Tohle odhaluje skutečnou misi USA AFRICOM: je to pokračování v plundrování Afriky, s níž začala evropská impéria za dob „rozdrobené Afriky“.

Obrázek: Cecil Rhodes, jehož britská Jihoafrická společnost (BSAC) pomohla v letech 1889-1965 dobýt nad africkým kontinentem širokou dominanci ve jménu Britského impéria. Jeho megalomani Britové „uctili“ tím, že později po něm pojmenovali celou zem (Rhodesie), nyní v posledních letech Zimbabwe.

Obrázek: Emblém armády britské Jihoafrické společnosti (BSAC) z let 1889-1965 – předchůdce moderního neoimperialismu. BSAC byla ustanovena Britským impériem a vyslala své zdroje a schopnosti k pomoci vyloupit přírodní bohatství Afriky. To je přesným zrcadlem AFRICOMu a legií korporacemi podporovaných NGO, co provádí moderní vylupování Afriky. Všimněte si výrazů „spravedlnost“ a „svoboda“ použitých na emblému této společnosti. Humanitární obavy se už dávno využívají, aby se jimi maskovalo rozsáhlé vykořisťování lidí. I výraz „komerce“ se prezentuje jako na obrázku emblému nahoře a i v záměru účelu AFRICOM, který otevřeně deklaroval viceadmirál Robert T. Moeller jako vůdčí princip pro AFRICOM „ochranu svobody k volnému toku přírodních zdrojů z Jižní Afriky na globální trh.

Video: „Kolonialismus v 10 minutách: Rozdrobení Afriky“ vysvětluje, proč je Afrika taková, jaká je, a že to „drobení“ je do velké míry tím , co se děje dnes. Kony 2012 AFRICOMu a HRW jsou jen posledními triky a páchají to, co lze snadno popsat jako znásilnění kontinentu.

Podíváme-li se na historii Afriky a vývoj těch manipulací současných potyček ke zneužití jako záminka k pokračující západní intervenci, uvědomíme si, že to byl právě Západ, kdo v první řadě vytvořil mnohé z těchto problémů. To se pak stalo zdůvodněním návratu Západu ve formě Wall Streetem financovaných „humanitárních NGO“ a USA AFRICOM, které jsou tím nejméně pravděpodobným řešením ke zlepšení dlouhých útrap tohoto kontinentu.

Tony Cartalucci

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: www.activistpost.com

]]>