Údajný zakladatel Bitcoinu Satoshi Nakamoto, kterého včera odhalil Newsweek, dělával tajnou práci pro americké ozbrojené síly a velké korporace, a to ve skutečnosti může být pro mnohé přívržence Bitcoinu nepříjemné, když se potvrdí, že Nakamoto je opravdu otcem této kryptoměny. Poté, co Leah McGrath Goodman vystopovala Nakamota ve skromném domě v Los Angeles na úpatí San Gabriel, tak mohla zjevně ověřit jeho roli jako zakladatele Bitcoinu, když Nakamoto uvedl: „Už do toho nejsem zapojen a nemohu o tom diskutovat. Přešlo to k jiným lidem. Ti to teď mají na starosti. Já už s tím nemám žádnou spojitost.“


Nicméně poté, co se na Nakamota slétlo hejno žurnalistů, tak hned couvnul, když řekl Associated Press: „Zní to jako bych do Bitcoinu byl zapojen dříve a vypadá to, jako bych nebyl zapojen dnes. Takhle jsem to nemyslel. To bych chtěl objasnit.“

Foto: Satoshi Nakamoto (Photobucket)

Profil tohoto 64-letého japonského Američana od McGrath jej líčí jako nesmírně tajnůstkářského člověka s temnou minulostí.

„Můj bratr je morous. To, co o něm nevíte, je, že pracoval na tajných věcech. Prozatím je celý jeho život naprostou neznámou. K němu se vám nepovede proniknout. Všechno popře. Ten nikdy nepřizná, že začal s Bitcoinem,“ řekl mladší bratr Nakamota Athur Nakamoto.

Podle této zprávy Nakamoto dělal „tajné práce pro hlavní korporace a pro americké ozbrojené síly,“ včetně Hoghes Aircraft, nyní součást Raytheon, stejně jako tajné práce na elektronice a komunikacích pro to, co je teď L-3 Communications. Nakamoto rovněž těsně po útocích z 11.9 dělal tajné práce pro FAA.

„Jednal sám, nebo pracoval pro vládu? Bitcoin bývá spojován se vším od Agentury národní bezpečnosti (NSA) až po Mezinárodní měnový fond,“ ptá se McGrath.

Úzké vazby Nakamota s vládou a s ozbrojenými silami jsou v rozporu s jeho libertariánským politickým smýšlením, které se podle jeho dcery točí kolem toho, „mu velké starosti dělá vláda, daně a lidé, co to vedou.“

Ať je pravda o Nakamotově historii jakákoliv, jeho pozadí práce na tajných projektech pro vojensko-průmyslový komplex pouze ještě více znervózní ty, kdo věří, že Bitcoin je nějaký druh trojského koně pro jedinou světovou globální měnu.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com