Dost možná podílovým fondům. Minulý týden došlo na trhu podílových fondů k události, která rozhodně stojí za zaznamenání. Společnost Pimco – jeden z nejúspěšnějších správů aktiv – správce největšího podílového fondu na světě, uvedla na trh ETF se strategií identickou, jako má tento největší fond spravovaný Billem Grossem. Co může být důvodem takového chování? Proč nechce zvětšit fond a místo toho raději nabídne investorům analogické ETF. Jaký prospěch z toho může Pimco mít?

Zatím firmy neemitovaly ETF jako náhradu svých vlastních fondů. Podle všeho chce nalákat nové potenciální klienty. Pokud se ETF osvědčí i zde, může to být definitivní hřebíček do rakve podílových fondů.

Centrální banky nevědí, co roupama dělat

Podle zpráv agentury Bloomberg bude izraelská centrální banka nakupovat ze svých devizových rezerv americké akcie. První testovací fáze zahrnuje 1,5 mld. dolarů. Celková představa je investování 10% devizových rezerv (8 mld. dolarů) do amerických akcií. Přesnou strukturu nehodlá zveřejňovat.

Podobný projekt má už i švýcarská centrální banky, která podle dat na konci 3. čtvrtletí loňského roku do akcií investovala přibližně 9% svých devizových rezerv.

 

Zdroj: http://proinvestory.cz/