Filmování skrytých záznamů extrémního zneužívání zvířat na průmyslových velkofarmách bude brzy v Iowě ilegální díky schválení nového zákona, který drtí ochranu vynašečů informací o zemědělství Prvním dodatkem (ten zaručuje svobodu slova). V jedné z nejrychlejších legislativních rychlokvašek v historii Sněmovna a Senát tohoto státu „Amerického srdce“ nedávno schválily Sněmovní složku 589 též známou jako zákon „ag-gag“, která nově definuje skryté filmování a různé další aktivity vynášející informace jako „podvod s produkcí v zemědělském závodě“ – tedy trestný čin podle zákona. Schválení tohoto zákona, který nyní leží na stole republikánského guvernéra Terryho Branstada, aby jej podepsal, předcházela odhalování strašlivých podmínek v mnoha továrních velkofarmách v Iowě, která jsou pod ochranou zákonného práva na svobodu slova. Ovšem jakmile bude H.R. 589 podepsán jako zákon, tak to z Iowy vytvoří první stát Ameriky, který aktivně jednotlivcům dává náhubek, aby neodhalovali odporné pravdy o tom, co se děje v drůbežárnách, masokombinátech a i na mamutích farmách s geneticky modifikovanými plodinami (GM) v tomto státě.


„Tato závadná a zavádějící legislativa by mohla vytvořit nebezpečný precedens pro celý národ tím, že by zavřela dveře do průmyslových továrně vedených velkochovů a umožnila, aby zneužívání zvířat, porušování životního prostředí a zamořování potravin kvetlo zcela bez povšimnutí, bez odporu a bez řešení,“ řekl Nathan Runke výkonný ředitel v Chicagu sídlící skupiny za práva zvířat Milost pro zvířata MFA a Zpráv o bezpečnosti potravin. „Tento zákon je špatný pro spotřebitele, kteří chtějí více, nikoliv méně transparentnosti při produkci jejich potravin.“

Bez skrytého vyšetřování by horory v továrnách potravinářského průmyslu nikdy nespatřily denní světlo

Skrytá vyšetřování samozřejmě odpovídala za zavření Hallmark and Westland v Kalifornii sídlícího masokombinátu, kde běžně docházelo extrémně znepokojivému zneužívání zvířat. Tato společnost, která byla nakonec díky skrytým videozáznamům zachyceným Humánní společností Spojených států (HSUS) zavřena, dodávala závadné maso do veřejných školních jídelen po celých US. ( http://www.naturalnews.com/028905\\\_school\\\_lunch\\\_beef.html)

Můžete se podívat na klip z tohoto vyšetřování na následujícím odkazu. Varujeme vás, tyto obrázky jsou velice znepokojující:

Zátah vedoucí ke konečné likvidaci takto prohnilé společnosti odpovědné za takováto zneužívání by však nebyl možný, kdyby zákon podobný ag-gag, co byl schválen Iowě v té době platil v Kalifornii. Jednoduše řečeno H.F. 589 je útokem na svobodu slova a jasný manévr špinavého průmyslu továrně vedených farem k zakrytí mnoha hororů před veřejným odhalením.

„Tento zákon je přestoupením pravomoci na pod-americké i širší vládní úrovni,“ dodal Runke. „Usiluje o zakrývání zneužívání zvířat před veřejným přezkoumáním a pronásleduje odvážné vynašeče informací, kteří se odváží promluvit proti krutosti ke zvířatům, zamořování prostředí a korupci korporací.“

Můžete kontaktovat kancelář guvernéra Brandstada a naléhat na něj, aby odmítl H.F. 589 navšívíte-li:

http://governor.iowa.gov/contact/

Videodokument k tématu:

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: naturalnews.com