V roce 2010 v několika státech vpadlo FBI do domů mírových aktivistů a zabíralo osobní majetek během toho, co FBI – vůdce zrežírovaných padělků „teroristických spiknutí“ – nazývalo vyšetřováním „aktivit týkajících se hmotné podpory terorismu.“ Vydala se předvolání, aby protestující proti válce donutili svědčit před velkou porotou, jelikož žalobci se rozhodli postavit jejich případ na tom, že oponovat washingtonským agresivním válkám zakládá podstatu činu poskytování nápomoci a podpory terorismu. Účelem těchto razií a předvolání před velkou porotu bylo přidusit protiválečné hnutí až do neaktivity. Minulý týden došlo k zátahu, kdy byli odstraněni dva poslední kritici imperialismu Washingtonu – Tel Avivu z mainstreamových médií.

Populární program soudce Napolitana Freedom Watch Fox TV zrušila a Pata Buchanana vyhodili z MSNBC. Oba experti měli široký ohlas a oceňovali je za jejich upřímnost.

Mnozí mají podezření, že to byla izraelská lobby, co zneužila svůj vliv na zadavatele televizní reklamy, aby umlčela kritiky snah izraelské vlády zavést Washington do války s Iránem. Ať je to kvůli čemukoliv, teď už je hlas mainstreamových médií jednolitý. Američané slyší jediný hlas, jediné poselství a to poselství je propagandou. Disent se toleruje pouze ohledně takových záležitostí, zda by jako zaměstnavatelem placené benefity měly platit i antikoncepční pomůcky. Ústavní práva byla nahrazena právy na bezplatné kondomy.

Západní média démonizují ty, na které Washington ukáže prstem. Předkládají se lži, aby se ospravedlnily otevřené agrese Washingtonu: třeba když se Talibán zaměňuje za al Kaiídu, Saddám Hussain měl zbraně hromadného ničení, Kaddáfí je terorista a co je ještě horší, obrnil své jednotky Viagrou, aby páchaly na libyjských ženách masová znásilňování.

President Obama a členové Kongresu spolu s Tel Avisem nadále tvrdí, že Irán dělá jaderné zbraně, i přes veřejné popření od US ministra obrany Leona Panetty a Hodnocení národního zpravodajství od CIA. Podle novinových zpráv šéf Pentagonu Leon Panetta řekl 16. února členům Sněmovny reprezentantů, že „Teherán neučinil rozhodnutí pustit se do vývoje jaderných zbraní.“

http://www.denverpost.com/nationworld/ci\\\_19978801?source=rss

Ale Washingtonu na faktech nezáleží. Pouze hmotné zájmy mocných zájmových skupin jsou tím, na čem záleží.

V tomto okamžiku Americké ministerstvo pravdy dělí svůj čas mezi lhaním o Iránu a lhaním o Sýrii. Nedávno došlo určitým výbuchům ve vzdáleném Thajsku a z těchto explozí byl obviněn Irán. Loni v říjnu oznámila FBI, že tento úřad odhalil iránské spiknutí uplatit prodejce ojetých vozů, aby najal mexický drogový gang na zabití saúdského vyslance v US. Bílý dům idiotsky prohlašoval, že věří na tohle neuvěřitelné spiknutí, a vyhlásil, že má „silné důkazy,“ ovšem až dosud nebyl žádný důkaz nikdy sdělen. Účelem oznámení tohoto neexistujícího spiknutí bylo ospravedlnění Obamových sankcí, které vyústily v embargo vůči Iránu – tedy válečný akt – za rozvoj jaderné energetiky.

Jako signatář dohody o nešíření jaderných zbraní má Irán právo na rozvoj jaderné energetiky. Inspektoři IAEA jsou v Iránu permanentně a hlásí, že nedochází k žádnému odklánění jaderného materiálu do zbrojního programu.

Jinými slovy, podle zpráv Mezinárodní agentury pro atomovou energii, US hodnocení národního zpravodajství a podle současného ministra obrany, neexistují žádné důkazy, že by Irán atomovku měl či ji dělal. Avšak Obama i tak na Irán uvalil ilegální sankce a nadále Iránu hrozí vojenským útokem na základě obvinění, které odporuje všem známým důkazům.

Jak k něčemu takovému může dojít? Může k tomu docházet, protože už není žádný Helen Thomas, který by jako člen tiskového okruhu Bílého domu kladl presidentu Obamovi otázku, proč uvalil sankce válečného charakteru na Irán, když jeho vlastní CIA a jeho vlastní ministerstvo obrany spolu s IAEA hlásí, že pro takového sankce neexistuje podklad?

Myšlenka, že by US mohly být demokracií, když zcela určitě nemají hlídače v podobě svobodného tisku, je směšná. Média se ale nesmějí. Ta lžou. Stejně jako vláda, pokaždé, kdy US média hlavního proudu otevřou pusu nebo sepíší slovo, je to lež. A opravdu, jejich korporátní páni platí své zaměstnance, aby šířili lži. Je to jejich job. Říkej pravdu a staneš se historií jako Buchanan a Napolitano i Helen Thomas.

To, co Ministerstvo pravdy vyhlašuje za „mírumilovné protestující vystavené brutalitě Assadových vojsk“ jsou ve skutečnosti ozbrojení vzbouřenci financovaní Washingtonem. Washington podněcuje občanskou válku. Washington tvrdí, že jeho záměrem je zachránit utlačovaný a týraný syrský lid před Assadem, stejně jako Washington zachránil utiskovaný a týraný libyjský lid před Kaddáfím. Dnes je „osvobozená“ Libye stínem své někdejší podoby sebeterorizovaná rvoucími se milicemi. Díky Obamovi byla zničena další země.

Zprávy o hrůzách páchaných vojsky proti syrským civilistům by mohly být pravda, ale ty zprávy pochází od rebelů, kteří touží po Západní intervenci, která je dosadí k moci. A navíc, jak se tyto civilní oběti liší od ztrát na Bahrajnských civilistech způsobených bahrajnskou US podporovanou vládou, jejíž vojska jsou posílena saúdsko arabskými jednotkami? V západním tisku není žádný pokřik nad tím, jak Washington mhouří oko nad násilnostmi na civilistech páchanými loutkovými státy.

Jak se syrské ukrutnosti, pokud jsou skutečné, liší od washingtonských ukrutností v Afghánistánu, Iráku, Pákistánu, Jemenu, Libyi, Somálsku, Abú Ghraibu, ve věznici Gunatanámo a v tajných věznicích CIA? Proč je americké Ministerstvo pravdy potichu ohledně těchto masivních, bezprecedentních porušování lidských práv?

Vzpomeňte také na zprávy o srbských ukrutnostech v Kosovu, které Washington a Německo používaly k ospravedlnění bombardování US a NATO srbských civilistů včetně čínského konzulátu, což se opomíjelo jako další souběžná škoda. Nyní o 13 let později prominentní německý TV program odhalil, že ty fotky, co spustily kampaň kvůli ukrutnostem, byly z větší části dezinterpretací a nešlo o fotografie ukrutností páchaných Srby, nýbrž šlo o albánské separatisty zabité v přestřelkách ozbrojených Albánců a Srbů. Přičemž srbské oběti se neukazovaly. http://www.freenations.freeuk.com/news-2012-02-19.html

Problém, se kterým se potýká pravda, je ten, že západní média neustále lžou. V řídkých případech, kdy se ty lži zkorigují, je to vždy dávno po události, a tudíž zločiny umožněné médii už byly spáchány.

Washington postavil svou loutkovou Arabskou ligu proti Sýrii, aby zajistil izolaci Sýrie mezi jejími vlastními, a tak se jim lépe na Sýrii útočilo. Assad, aby předešel Washingtonskému rozhodnutí Sýrii zničit, zkouší svolat na 26. února celonárodní referendum, aby se uvedla v platnost nová ústava, která by zajistila rozšířené vyhlídky na vládu i mimo Assadovu stranu BAAS.

Člověk by si mohl myslet, že jestli Washington a jeho Ministerstvo pravdy opravdu v Sýrii chtějí demokracii, tak by Washington podpořil toto gesto dobré vůle od vládnoucí strany a referendum potvrdil. Washington ale nechce syrskou demokratickou vládu. Washington chce loutkový stát. Washingtonská reakce je taková jako, že ten prohnaný Assad přechytračil Washington, když učinil krok k demokracii v Sýrii ještě, než mohl Washington Sýrii vymazat z mapy a instalovat loutku.

Zde je Obamova odpověď na Assadův krok směrem k demokracii: „Je ve skutečnosti dost směšné – když dělá atrapu syrské revoluce,“ řekl reportérům mluvčí Bílého domu Jay Carney na palubě Air Force One.

Obama, neokonzervativci a Tel Aviv jsou opravdu vzteklí. Pokud Washington s Tel Avivem přijdou na to, jak obejít Rusy a Číňany a toho Assada svrhnout, postaví ho Washington s Tel Avivem před tribunál jako válečného zločince za tento návrh demokratického referenda.

Assad býval očním lékařem v Anglii, dokud jeho otec nezemřel a on nebyl povolán zpět, aby vedl vládu v obtížích. Washington a Tel Aviv Assada démonizovaly za odmítnutí být jejich loutkou. Dalším bolavým místem je ruská námořní základna v Tartusu. Washington zoufale chce Rusy z jejich jediné středomořské základny vystrnadit, aby si ze Středozemního moře udělal americký rybník. Washington, jemuž byly vštípeny neoconské vize světového impéria, chce své vlastní mare nostrum.

Kdyby se tu pořád vypínal Sovětský svaz, byl by washingtonský záměr pro Tartus sebevražedný. Ovšem Rusko je politicky i vojensky slabší než Sovětský svaz. Washington Rusko infiltroval svými NGO, které pracují proti ruským zájmům, a budou rozvracet nadcházející volby. Washington navíc financoval „barevné revoluce“, které obrátily bývalé součásti Sovětského svazu na loutkové státy Washingtonu. Když už je zbaveno komunistické ideologie, tak Washington nepředpokládá, že by Rusko stisklo jaderné tlačítko. Je tu tudíž ještě Rusko, co by se mělo převzít.

Čína je obtížnější problém. Washington plánuje odříznout Čínu od nezávislých zdrojů energie. Čínské ropné investice do východní Libye patří k důvodům Kaddáfího svržení a ropa je jedním z hlavních důvodů, kvůli kterým se Washington zacílil na Irán. Čína má v Iránu ohromné ropné investice a z Iránu dostává 20% své ropy. Zavřením Iránu nebo jeho převedením na loutkový stát Washingtonu uzavře 20% čínské ekonomiky.

Rusko a Čína se učí pomalu. Ovšem když Washington a jeho loutky z NATO zneužily „bezletové“ rezoluce OSN k Libyi a porušily rezoluci OSN její přeměnou na agresi proti Libyjským ozbrojeným silám, které měly plné právo potlačit CIA sponzorované povstání, tak si Rusko s Čínou nakonec vzaly z toho vyplývající poučení, že Washingtonu nelze důvěřovat.

Tentokrát už Rusko s Čínou do washingtonské pasti nespadly. Vetovaly Radě bezpečnosti OSN její útok na Sýrii. A teď se Washington s Tel Avivem (není vždy jasné, kdo z nich je loutka a kdo loutkář) musí rozhodnout, zda i oproti ruské a čínské opozici pokračovat.

Rizika se pro Washington zmnohonásobila. Bude-li Washington pokračovat, tak podle informací proniklých k Rusku a Číně je to tak, že jsou to oni, kdo je na řadě po Iránu. Rusko a Čína se do toho tudíž oba dobře vyzbrojení jadernými zbraněmi pravděpodobně mnohem odhodlaněji vloží v linii kolem Iránu. Pokud blázniví válkychtivci ve Washingtonu a Tel Avivu s žílami naběhlými bohorovností a arogancí zase půjdou přes ruskou a čínskou opozici, vzroste riziko nebezpečné konfrontace.

Proč americká média nevznáší otázky ohledně těchto rizik? Stojí to za to, rozmlátit svět, aby se Iránu zabránilo mít program jaderné energetiky nebo třebas i jadernou zbraň? Myslí si Washington, že Čína si není vědoma Washingtonského zacílení na její dodávky energie? Myslí si Washington, že Rusko si není vědomo, že jej obklopují nepřátelskými vojenskými základnami?

Čím zájmům slouží nekonečné války za mnoho bilionů? Určitě ne zájmům těch 50 milionů Američanů, co nemají přístup ke zdravotní péči, ani těm 1 500 000 americkým dětem, které jsou bez domova, bydlí v autech, přeplněných motelových cimrách, stanových městech a v protipovodňových odlehčovacích kanálech pod Las Vegas, zatímco obrovské části veřejných peněz se používají k výkupům bank a hýří se jimi kvůli válečné hegemonii.

USA už nemají nezávislý tisk či TV média. Mají presstitutky, které jsou placené za lži, které říkají. Vláda USA  v její honbě za jejich nemorálními cíli již získala status nejzkorumpovanější vlády v lidské historii. Ovšem Obama mluví, jako kdyby Washington byl křtitelnicí lidské morálky.

Vláda USA nereprezentuje Američany. Reprezentuje jen pár zvláštních zájmů a i cizí moc. S USA občany se prostě nepočítá a určitě ne s Afghánci, Iráčany, Libyjci, Somálci, Jemenci a Pákistánci. Washington považuje pravdu, spravedlnost a soucit za směšné hodnoty. Peníze, moc a hegemonie jsou vším, s čím Washington počítá, to město na kopci, světlo národů, příklad světu.

Dr. Paul Craig Roberts

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

]]>