Málo známá rostlina, která má skutečně bizarní jméno, se v poslední době objevuje na titulních stránkách jako ničitel rakoviny. Tato rostlina obsahuje sloučeninu, která odstraňuje nádor u myší s rakovinou slinivky. (Foto: Wikimedia)

Je známá jako réva boha hromu. Ve skutečnosti je tato rostlina zařazena v čínské medicíně a používá se už věky na léčení několika diagnóz, včetně revmatické artritidy. Podle nového výzkumu Masonic Cancer Center – University of Minnesota, použití sloučeniny z rostliny révy boha hromu' vedlo ke zneškodnění známek nádoru v průběhu 40ti dnů – a to i po přerušení léčby.

Toto zjištění bylo publikováno v žurnálu Science Translational Medicine, dotované národním institutem pro zdraví. Samotní vědci pracující na projektu byli šokováni protinádorovými vlastnostmi této sloučeniny, která obsahuje látku známou jako triptolide, kterou se podařilo identifikovat jako bojovníka proti rakovinotvorným buňkám v předešlém výzkumu. Předpokládá se, že právě ona je klíčový komponent, který může být odpovědný za protinádorové vlastnosti.

Vedoucí výzkumu a viceprezident výzkumu v Cancer Center vysvětlil agentuře Bloomberg, jak byl unesen efektem této jednoduché rostliny:

„Tento lék je prostě neskutečně činný v ničení nádorových buněk,“ uvedl.

Mainstreamová věda stále pomalu potvrzuje to, co mnozí tradiční léčitelé znají celý život. Toto je samozřejmě důsledek toho, že z takových objevů nevznikají žádné zisky pro vedoucí korporace zkoumající možnosti léčivých přírodních rostlin a látek jako jsou sloučeniny nalezené v ‚révě boha hromu‘.

Například kurkuma a zázvor mají podle zjištění podivuhodné protinádorové substance které jsou doslova zdarma, v porovnání s drahými a nebezpečnými léčivy používanými k léčbě rakoviny, které nám farmaceutické firmy nabízejí.

Každopádně, výzkumníci dotovanými ‚Big Pharma‘ korporacemi dokázali ignorovat tyto rostliny na maximum. Dokonce došlo k opakovanému  přistižení padělání tisíců studií, aby nelegitimně demonstrovali údajnou hodnotu léků protlačovaných hlavními farmaceutickými velikány, z nichž mnozí byli později nuceni platit miliony v pokutách, které jsou však pouze marginální ve srovnání s miliardovými profitem, které tyto léky dokázaly vytvořit.

Profity jsou ohroženy skutečnými studiemi, které byly převedeny výzkumníky zkoumajícími léčitelské vlastnosti dostupných, volně využitelných přírodních zdrojů jako je kurkuma, která podle recenzovaného výzkumu dostupného na PubMed pozitivně ovlivňuje více než 590 diagnóz.

Zatímco zprávy, které tato studie přináší na světlo světa o přínosných účincích levných rostlinných produktech jsou pozitivní, ta špatná zpráva je, že jednotlivci zodpovědní za tento výzkum se ve skutečnosti sami snaží najít způsob, jak vytvořit farmaceutický lék z esenciálních komponentů triptolidu. Lék, který bude potřebovat schválení FDA a v konečném důsledku bude patentovaný, nutričně zruinovaný, a prodaný za přehnané peníze.

Zdroj: naturalsociety.com