Informované zdroje odhalily americký plán obsahující turecký vpád a izraelský útok ke svržení vlády syrského prezidenta Bashara al-Asada. Zdroje informují, že takové plány jako je odmítnutí schůze arabské ligy nad krizí v Sýrii ze strany Damašku, uznání syrské opozice jako „legitimní“ vládu země a zajištění kanceláří v Turecku, aby mohli proti syrské vládě pracovat, už byly provedeny. Součástí plánu je, že v několika zemích budou napadeny syrské ambasády a diplomatické kanceláře, aby byla udělena těžká rána syrské vládě.

Podle zdrojů další části amerického plánu, který probíhá nebo se v blízké budoucnosti stane, jsou následující:

Prvně bude syrská vláda démonizována jako válečný zločinec a případ bude přinesen do Hágu a mezinárodním institucím pro lidská práva.

Washington poté požádá Turecko, aby poslalo vojáky na hranici se Sýrií pro vznícení vnitřního napětí a občanské války v zemi vyzbrojením syrských civilistů a opozici proti vládě.

Další krok, Washington vyzbrojí wahabistické bojovníky a členy Fath al-Islam v Tripolisu podporované katarskou armádou a libyjskými bojovníky, a nařídí jim napadnout syrské pohraniční vesnice.

Izrael pak do potyčky vstoupí s vyjádřením o připravenosti provést vojenské operace v Sýrii. Izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman nedávno oznámil, že příští týden navštíví Spojené státy. Má se setkat s americkou ministrní zahraničí Hillary Clintonovou, americkými senátory a dalšími činiteli.

Činitelé blízcí Liebermanovi byli citováni izraelskými zdroji, že požádají americkou vládu, aby na Sýrii zvýšila tlak. Washingtonu nařídí, aby pro svržení vlády šli dál.

Jordánsko, další syrský soused, také oznámí svou připravenost pro vojenské operace v Sýrii, až dostane od USA zelenou.

Militanti z Al-Kájdy umístění u irácko-syrské hranice také začnou operace, až dostanou příkaz od Kataru a USA.

Pak budou syrské televizní stanice odstraněny ze satelitů Nilesa a Arabsat, aby syrská vláda nevysílala svou stranu vývoje.

Budou vydány syrské pasy a syřané, kteří nezískají nové dokumenty nebudou moct cestovat do západních a arabských zemí.

Jedna důležitá podmínka pro úspěch ve svržení režimu, podle informovaných zdrojů, bude dezerce syrských ozbrojených jednotek a hlavním faktorem bude zavraždění syrského prezidenta.


Zdroj: http://www.presstv.ir/detail/225325.html