Hackeři z známé skupiny Anonymous odstavili webové stránky San Antonio’s Northside Independent School District, které zavedlo nový druh slídění či dozoru nad studenty pomocí tzv. Radio Frequency Identification (“RFID”) čipů. Dvě střední školy z tohoto okrsku začaly povinně vybavovat student těmito radiovými čipy, které dovolují sledovat a kontrolovat pohyb studentů během doby, kterou mají trávit ve škole. Žáci musí povinně nosit tzv. “SmartID” cards, které posílají data do tracking programu obsluhovanému v NISD zařízení.

V Americe začínají trestat studenty, kteří odmítají mikročipy

V Texasu se vzbouřili někteří ze studentů, kteří odmítli dát si zavést mikročip do identifikační dokumentace (identifikační karta) a následně za to byli „potrestáni“.

Zdá se, že studenti, kteří odmítli čipy, jsou svými učiteli očerňování a rovněž vyloučeni z různých projektů. Také ztratili přístup do kaváren a knihoven patřícím škole, kde bez čipu nemají přístup.

Více ZDE.

Stát Texas vypustil tyto dvě školní vlaštovky s nadějí, že nošení špiclovacích karet se stane v tomto státě nejprve běžné a pak i zákonem nařízené. Hackeři skupiny Anonymous upozornili přes dočasné uzavření střediska na nezákonné praktiky toto školního zařízení. Na nátlak některých pobouřených rodičů místní soudce tento krok zastavil, ale pouze dočasně.

Praktiky sledování se staly po 11. září 2001 v USA už zcela běžnou praxí a zásadním způsobem poškozují občanské svobody.

Zdroj: e-republika.cz

]]>