Přinášíme exkluzivní interview s Godfrey Bloomem, který hovoří o feminismu, globalismu a nadcházejícím kolapsu Evropské unie. Úvod: Godfrey Boom je poslancem Evropského parlamentu za Yorkshire a Humber za Stranu nezávislosti Spojeného království (United Kingdom Independent Part – UKIP). Poprvé byl zvolen v roce 2004 a znovu zvolen v roce 2009. Než se stal poslancem, pracoval Bloom jako finanční ekonom. V roce 2004 bylo Bloomovo zvolení za Yorshire a Humber prvním křeslem získaným v tomto regionu v evropských volbách pro UKIP. Je to neobyčejný politik, známý pronášením kontroverzích prohlášení bez uzardění.

Daily Bell: Řekni nám něco o sobě. Pracoval jsi jako finanční ekonom? Kde?

Godfrey Bloom: City of London.

Daily Bell: Kdy ses rozhodl vstoupit do UKIP – a co to znamená?

Godfrey Bloom: Vstoupil jsem v roce 1995. Nikdy jsem se do politiky nezapojoval, ale jako šéf investic do fixních úroků ve specializované investiční společnosti jsem viděl ta drtivá nebezpečí společné evropské měny bez odpovídající politické reformy. V té době to vypadalo, že nikdo to nebezpečí nevidí, ať si dnes říkají, co chtějí. Když jsem hostoval s přednáškami na Cambridge University, mysleli si, že jsem se zbláznil.

Daily Bell: Můžeš nás krátce zasvětit, do UKIP a jejího vedení?

Godfrey Bloom: Jsme stranou oddanou odtržení od Evropské unie a pro malou vládu. Vůdcem je Nigel Farage, což je také muž původem ze City of London, který chápe, jak pracují trhy.

Daily Bell: Jakou v tom zastáváš funkci?

Godfrey Bloom: Ekonoma a mluvčího City of London. Rovněž jsem mluvčím za zaměstnaneckou legislativu, která tak hrozně poškozuje malé podničky.

Daily Bell: V roce 2004 jsi byl zvolen do křesla za Yorksire a Humber. Řekni k tomu něco, prosím.

Godfrey Bloom: Když jsem v roce 2004 nastoupil, neměli jsme žádné peníze, žádnou infrastrukturu a žádný tým. Splácali jsme dohromady maličký tým a zvolili nás ohromujícím množstvím hlasů. V roce 2009 jsme byli daleko organizovanější a podíl hlasů se ještě zvětšil.

Daily Bell: Řekni něco ke kontraproduktivní povaze práv žen. Řekl jsi: „Žádný malý podnikatel se sebeúctou a s mozkem na správném místě, by nezaměstnal dámu v mateřském věku.“

Godfrey Bloom: Stát teď podnikatelům říká, kolik smí lidí propustit, jaká je minimální mzda, penzijní opatření, pracovní doba a mateřské odchodné, které je naprostou noční můrou pro ty, co s tím mají pracovat. Je paradoxem, že většina žen to nechce, jelikož vědí, že to  znamená, že přijdou o job ve prospěch starších žen s odrostlými dětmi.

Daily Bell: Rovněž jsi řekl: „Jsem tu, abych reprezentoval ženy z Yorksiru, které vždy, když přijdeš domů, přinesou na stůl večeři.“ Někteří říkají, že máš se ženami problém. Myslíš si to?

Godfrey Bloom: Upozornil jsem, že i domácí práce stojí za to, abychom o ní uvažovali. Jsem vedoucí sponzor ženského rugby v zemi! Se ženami nemám žádný problém (no, s těmi obvyklými od chlapa s červenou krví!). Skoro veškerý můj personál jsou ženy. Jsou skvělé a pracovité, ale vychovávat rodinu a pracovat doma je také nesmírně důležité. A tomu spousta feministek prostě nemůže uvěřit. Jsou zahleděné do pokřiveného časového prizmatu pálení podprsenek ze 70. let. To je opravdu smutné. Když mě líčí jako ženobijce, ušetří si tím racionální argumentaci.

Daily Bell: Myslíš si, že legislativa o rovných právech ve skutečnosti ženy vytlačuje z práce?

Godfrey Bloom: tomu nevěřím; vím, že tomu tak bylo a statistika do dokazuje. Teď ale legislativa o rovných právech ohrožuje muže otcovským odchodným. Mladí muži brzy zjistí, že se preferují starší muži.

Daily Bell: Měla by se prostituce legalizovat?

Godfrey Bloom: Samozřejmě. Chránilo by to ženy, které to chtějí dělat, osvobodilo ty v podsvětí, které nechtějí, ale jsou k tomu nuceny. Smluvní svoboda by se tu měla uplatňovat stejně jako u ostatních transakcí.

Daily Bell: Existuje něco takového jako klimatická změna?

Godfrey Bloom: Ano, jistě. Římské, minojské a středověké oteplení, malá doba ledová, oteplení v 80. letech a počátkem 90. let. To je nesporné. Klimatická změna je stejně stará jako Země sama..

Daily Bell: Kdo jsou klimatičtí potrhlíci?

Godfrey Bloom: Lidé, co předstírají, že klimatická změna je člověkem způsobená kvůli svému osobnímu zisku. Svět se od roku 1995 už neotepluje, takže ta hypotéza je zjevně vadná. Jen jsem zvědav, jak dlouho potrvá politikům, než to přiznají. V renesanční Itálii i přes přesvědčivé důkazy to byly dvě generace, než přijali, že Země krouží kolem slunce.

Daily Bell: Měla být loď Rainbow Warrior zničena bombou?

Godfrey Bloom: Greenpeace fungují mimo zákon a využívají zastrašování i korporátní a politické vydírání. Měla se potopit, ale bez ztrát na životech.

Daily Bell: Věříš, že EU je víc a víc něco jako nacistické Německo?

Godfrey Bloom: To je zajímavá otázka. Věřím, že bude ekonomickým fašismem a byrokracií založena na Sovětském svazu.

Daily Bell: Jsou podle tebe činitelé EU fašisté?

Godfrey Bloom: Myslím, že vhodnějším popisem je říci jim státisté, ač ten ekonomický systém fašistický je. Nepoužívám tohoto termínu politicky hanlivým způsobem, ale jako konstatování faktu, např. kontrola nad výrobními prostředky. Sovětský svaz vlastnil výrobní prostředky.

Daily Bell: Je Británie pře-regulovaná?

Godfrey Bloom: Celá anglosféra a Západní Evropa je přeregulovaná. Vytvořila si renteriérskou třídu byrokratů. Ty bude těžké vyhodit ze sedla.

Daily Bell: Ubývá v Anglii svobody?

Godfrey Bloom: Svoboda je věcí minulosti. I děti ti může stát ukrást; domu ti může vrazit přes 100 agentur; 50 procent HDP utratí vláda. Mohl bych pokračovat.

Daily Bell: Potřebuje Anglie královskou rodinu?

Godfrey Bloom: Nó, jistě. Jsme konstituční monarchií. Jen bych si přál, aby se silněji chopili konstitučních záležitostí. Uvažujte o alternativě… president. Až moc příšerné.

Daily Bell: Co si myslíš o Prince Charlesovi?

Godfrey Bloom: S tím jsem se nikdy nesetkal. Měl jsou ale to potěšení, setkat se s jinými členy královské rodiny.

Daily Bell: Co si myslíš o královně a korunní radě?

Godfrey Bloom: Myslím, že odvedli dobrou práci, aby její výsost ochránili před chybami a chránili ústavu. Vévoda z Edingurghu je nejspíš ten nejlepší korunní rádce, co jsme kdy měli.

Daily Bell: Kdo v Británii vládne, královská rodina nebo City of London?

Godfrey Bloom: Nidko z nich. Je to tajný svět vyšší byrokracie, kterou jen málo známe, lidí s nesmírnou mocí, které jsme nikdy neviděli. Patří k tajné organizaci, kterou jen málo známe. Pro běžný účel Bilderberg – který je daleko rafinovanější než ta směšná potřásání rukou a staré školní vázanky. (Poznámka: V anglosaském světě odznaky a signály, podle kterých se rozeznávají osobně neznámí příslušníci stejných bratrstev, do nichž se vstupuje na universitách.)

Daily Bell: Jsou v Británii u moci bankéři?

Godfrey Bloom: Ne, ale už dlouhou dobu mají události pod kontrolou jako neomalený slon v porcelánu.

Daily Bell: Řídí Británie svět?

Godfrey Bloom: Bohužel, už ne. Bylo to tu lepší místo, když jsme vládli.

Daily Bell: Měla by Británie opustit EU?

Godfrey Bloom: Ano. A nikdy jsme do ní neměli vstoupit. Opravdu, v roce 1975 nás přesvědčovali, že je to jen zóna volného obchodu.

Daily Bell: Co se s EU bude dít? Rozpadá se?

Godfrey Bloom: Už teď krachuje; jak se to ale celkem vyvrbí, není ještě jasné. Bude se to muset vrátit k obchodnímu uspořádání s určitými méně tíživými smluvními závazky.

Daily Bell: Vede EU Bursel? Německo? Francie?

Godfrey Bloom: Býval to německý kůň s francouzským žokejem. V tomto okamžiku je to německý kůň s francouzským pečovatelem.

Daily Bell: Je zbídačování dobrý nápad?

Godfrey Bloom: Zbídačování není ekonomická politika. Je to výsledek selhavší ekonomické  politiky. Zbídačování je to, co si musí vyvolat každá rodina po drahé dovolené nebo svátcích.

Daily Bell: Zůstane Řecko v unii? Španělsko? Portugalsko?

Godfrey Bloom: Zůstanou tak dlouho, pokud Německo potáhne útratu. Proč by neměli? Nikdo neodejde z večírku dřív, než dojde chlast zadarmo.

Daily Bell: Potřebuje se EU změnit, aby přežila?

Godfrey Bloom: Už je neopravitelná. Bez jakéhokoliv demokratického mandátu to nemůže přežít, kdy to ale přesně zkolabuje, to je hra bohů.

Daily Bell: A co Británie? Potřebuje Británie dávku svobodného trhu?

Godfrey Bloom: Ano, ale od toho se každý rok víc odvracíme, jelikož merkantilismus nadále pochoduje vpřed. A to je za ohromnou cenu. Lidé, co nepoznali dobrodiní tradičního vzdělání (většina Britů pod 50), si myslí, že už ji dostáváme.

Daily Bell: A co veřejné zdravotnictví? Funguje to?

Godfrey Bloom: No, 1,3 milionů zaměstnanců, z nichž polovina nemá žádnou zdravotní kvalifikaci, jasně nepracuje efektivně. Politicky ale není prosazovat radikální reformu ještě průchodné. Mohlo by to být jako zkusit v Indii hlasovat proti posvátné krávě.

Daily Bell: Měla by se zrušit BBC?

Godfrey Bloom: Ano. Proč by tě měli zavřít, že neposíláš BBC peníze, když máš soukromou televizi? Standard veřejné televizní služby je teď už dost ubohý. Převážně opakují. Management je neefektivní a těžkopádný. Prachy berou, že oči padají z důlků. Poslední šéf BBC TV zabíral 450 000 liber ročně. To je přes půl milionu dolarů za pouštění repríz. Obyčejní lidé mají sotva, aby jim platili za televizní poplatky.

Daily Bell: Proč v Británii představitelé zákona trvají na tolika kamerách?

Godfrey Bloom: Je to zase o penězích. Kamery jsou hodně velký business; nemá to nic společného s prosazováním zákona.

Daily Bell: Směřuje svět k vládě pod OSN?

Godfrey Bloom: Myslím si, že kdykoliv se přiblížíme ke globální vládě, voliči se probudí a řeknou ne. Podívejte na bouře ve Španělsku a Řecku.

Daily Bell: Stojíme před vstupem do světové měny?

Godfrey Bloom: Ano, myslím, že to tak je. Bude to zlato, de facto, pokud ne i de iure.

Daily Bell: A co světová deprese?

Godfrey Bloom: Ano. Jsme teď na jejím začátku.

Daily Bell: Je Čína vynořující se velmoc?

Godfrey Bloom: Zatím je příliš brzy to posoudit. Ano, pokud setřese ten svému systému vlastní gangsterismus.

Daily Bell: Rusko? Brazílie? Indie?

Godfrey Bloom: To samé pro Rusko. Brazílie a Indie ne, opravdu ne. Kulturně nemají na status velmoci.

Daily Bell: Kam se odsud vydá Británie?

Godfrey Bloom: Dolů, než půjde nahoru. Británie měla turbulentní minulost. S velice hlubokými poklesy v 18. století, ve 30. a v 70. letech minulého století. Vynoří se vůdce; vždy se vynořili.

Daily Bell: A co UKIP?

Godfrey Bloom: Myslím, že UKIP změní politickou dynamiku a vynoří se nová strana, aby nás z toho vyvedla. Bude zformována z lidí s vizí, lidí, co mají zkušenost z businessu, pragmatických a vlasteneckých. Musíme se už zbavit toho syndromu výrostka z internátu.

Daily Bell: Co se stane s Toriy a s Davidem Cameronem?

Godfrey Bloom: Pokud zůstane Cameron moc dlouho, tak se ta strana buď rozpadne nebo zůstane dalších deset let bez vládního úřadu.

Daily Bell: A co Labouristé?

Godfrey Bloom: Těžko říct. V současnosti mají nevoleného vůdce. Potřebují dalšího Blaira. Byl hroznej, ale Blair byl, opravdu byl charismatický vůdce. Je to katastrofické, ale vůdce musí vypadat dobře v televizi, aby se k němu z velké části tupé voličstvo přiklonilo.

Daily Bell: Jsou tyhle strany už staromódní?

Godfrey Bloom: Naprosto a beznadějně. Nereprezentují nikoho, není mezi nimi politický rozdíl a čím dál míň lidí je volí nebo se k nim přidává jako členové.

Daily Bell: Je budoucností Británie ta, co vidí UKIP? Budoucnost svobodného trhu?

Godfrey Bloom: V to doufám. Malá vláda, jednotné zdanění a autentické regulace našeho kroužku. Jediní v tomhle městě tu nabízíme svobodnou společnost, ne jen obchod.

Daily Bell: Ještě nějaké myšlenky?

Godfrey Bloom: Ano, znám Ameriku dost dobře a věřím, že čelíme téměř přesně stejným problémům. Ve skutečnosti mi po mém posledním přednáškovém turné v červenci připadalo až přízračné, jak podobné ty naše problémy jsou.

Daily Bell: Něco, čím jsme se nezabývali?

Daily Bell: Díky za tvůj čas. Opravdu si toho velice ceníme.

Následné zamyšlení od The Daily Bell:

[img]http://www.thedailybell.com/images/library/Daily%20Bell%20Bear.jpg[/img]

Díky Godgrey Bloomovi za zajímavé interview, které mluví samo za sebe. Soustředíme se na poznámku, kterou vidíme jako fascinující. Říká nám, že moc v Británii „je tajný svět vysokých byrokratů, o nichž víme jen málo, lidí s nesmírnou mocí, které jsme nikdy neviděli. Ti patří k tajným organizacím, o nichž víme málo. K běžnému účelu, Bilderberg – je mnohem rafinovanější než ty staré školní vázanky a směšná potřásání rukou.“

Tohle učinil úžasný postřeh. Jak v USA, tak v Británii (opravdu i po celé Evropě) existují politické pozice, které se v podstatě předávají z generace na generaci. To je určitě pravda, už jsme se v USA dočetli o různých pozicích – různých figurách u ministerstva zahraničí (obecně ale kdekoliv), které putují od rodiče k dítěti ve starobylém způsobu.

Jedině tohle v této době dává smysl, jelikož vláda může být i utajený klanový business. Peníze, o které jde, jsou neskutečné a samotné pozice jsou nejpřístupnější těm, kdo chápou, jak se k nim dostat. Když někdo pochází z rodiny s tradicí ve veřejné správě, takový to pak má mnohem lehčí, když přijde na to utrhnout si výchozí pozici.

To však neznamená, že ti, kdo drží tyto byrokratické figury, vytváří politiku, jak naznačuje Bloom. Tito lidé MAJÍ moc v rámci tajných byrokratických kanálů a mohou ovlivňovat realizaci politiky. To ale není to samé jako ji VYTVÁŘET.

Nikoliv, ve státní byrokracii se do velké míry uplatňuje utajená moc, ale ta ORGANIZAČNÍ moc nespočívá na této úrovni, ani by nemohla. Ten neochvějný postup ke globální vládě je evidentně a zjevně koordinován celosvětově a různé národní byrokracie nejsou schopny takovéto mezinárodní koordinace.

Člověk by teď mohl argumentovat, že to budou globalistické byrokracie, kdo to táhnou ke globální vládě. Ale personál MMFSvětové banky a i OSN jen realizuje politické zadání. Ty strategické prvky, které byly na svá místa dosazeny, se zjevně odvozují od vyšší úrovně. Víme to jednoduše z tvorby takovýchto organizací. Existují jednotlivci (na mysl přijdou třeba Rockefellerové), kteří poskytli zdroje a vedení, když přišlo na zřízení mezinárodních infrastruktur po Druhé světové válce.

Bloom nám poskytuje ohromnou službu, když nám připomíná tu moc, kterou v demokratické společnosti spřádá nevolená byrokracie. Ale to, co nazýváme Mocí peněz, se uplatňuje na vyšší úrovni, než je tahle. Není přesně jasné, kdo to spřádá, proto obvykle nejmenujeme. Lze si však dobře vsadit, že ti samí jedinci a ty samé rodiny, které kontrolují asi tak 150 centrálních bank, přispívají k sestavení pořád ještě tajného plánu na to, co se jeví jako jediná vláda pro celý svět.

Samozřejmě lidé jako pan Bloom nesouhlasí s touto globalistickou konspirací a bojují s tím na různých politických úrovních. Za to mu patří náš dík. My s globalismem vůbec nesouhlasíme a z tohoto důvodu jej každý den zkoušíme vysvětlovat na této webové stránce.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: thedailybell.com

]]>