Specialista na Afriku Stephen Smith varoval, že na horizontu je příští migrační krize, jelikož africká populace nadále rychle poroste a Západní pomoc, zvláště ve vzdělání, by mohla přispět k tomu, aby Afričané v Evropě hledali lepší život. Pan Smith, autor nové knihy Nával do Evropy, varoval, že populační exploze v Africe bude mít pro Evropu přímé důsledky.


Smith odmítající pohraniční styl amerického prezidenta Trumpa říká: „Musíme se podívat na mohutnost toho problému, kdy v současnosti máme tak 200 000 Afričanů cestující ročně, ale až jich budeme mít deset milionů, tak to neudržíme.“

„Nechceme být nadále obklopeni jen ostnatým drátem,“ dodal.

Smith není jediným expertem varujícím před budoucí migrační krizí původem z Afriky. V září rakouská zpravodajská pobočka ozbrojených sil vydala v oficiálním armádním magazínu zprávu tvrdící, že do Evropy z Afriky by v příštích několika desetiletích mohly kvůli explozivnímu růstu populace směřovat miliony migrantů.

Někteří, jako předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker naopak vítají výhled na ty miliony afrických migrantů. Juncker argumentuje, že Evropa bude „ztracená“, pokud zákonodárci nenajdou způsob, jak migrantům zpřístupnit legální vstup.

Zdroj: breitbart.com