Německo je největší porušovatel pravidel Evropské unie, bylo odhaleno zrovna, když tento blok hrozí sankcemi Británii po Brexitu a Maďarsku za odmítání nucených migračních kvót. Vláda Angely Merkel v současnosti čelí 74 řízením kvůli porušení pravidel opomenutím rychle a přiměřeně realizovat pravidla EU do německého práva, odhalují nová čísla přiznaná německým ministerstvem hospodářství.

„Už nejsme ve třídě za vzor dávaný primus – jme někde na dně třídy,“ řekl Handelsblatt politik strany Zelených Markus Tressel poté, co si jeho strana tato data od ministerstva vyžádala.

„Vláda si v zavádění směrnic EU do národního práva vede mizerně, zvláště v oblastech dopravy a životního prostředí,“ dodal pan Tressel.

Poslední dostupná čísla z EU z konce roku 2016 podporují tato čísla od ministerstva hospodářství, kdy Německo ukazují jako jednoho z nejhorších porušovatelů spolu se Španělskem, Belgií, Portugalskem, Řeckem a Francií v těsném závěsu za ním.

Mezi tím si Británie vede v plném a včasném zavádění regulací EU relativně dobře, kdy se řadí na 14 místo v seznamu, i když se připravuje tento blok opustit. Estonsko, Malta a Dánsko jsou ty nejvíce vyhovující.

Německá vláda a její ministr financí Wolfgang Schäuble prosluli tím, jak tlačili na potrestání Řecka za porušování pravidel během jeho ekonomické krize, což vedlo k tomu, že nad touto zemí v podstatě nuceně vládla nevolená vláda technokratů včetně byrokratů z EU.

EU rovněž v současnosti tlačí na potrestání Polska a Maďarska za odmítání přijmout tisíce migrantů podle systému migračních kvót tohoto bloku, které bylo protlačeny evropským parlamentem i přes opozici východních zemí.

EU opakovaně hrozila politickými a finančními „důsledky“ pro členské státy za odmítání přijímat migranty, když je obviňuje, že tím zrazují „evropské hodnoty“.

Rovněž pohrozila invokací Článku 7 proti Polsku, čímž by tuto zemi mohla zbavit privilegia hlasování, za realizaci justičních reforem.

A zrovna tento týden unikly z EU dokumenty ukazující, že tento blok provádí kroky k získání bezprecedentních pravomocí, aby mohl trestat Británii během tzv. ‚přechodného období‘ Brexitu.

Blok chce mít možnost pro Británii neumožňovat jí lety, suspendovat přístup na jednotný trh a uvalovat obchodní tarify, bude-li to vnímat jako porušení pravidel během dvouletého období.

Zdroj: breitbart.com