Tento dokumentární film zastíní Kód Da Vinci, a to z jednoduchého důvodu, že jde o faktický příběh muže bojujícího za odhalení pravdy. Archa úmluvy rovněž známá jako Archa svědectví je zlatem pokrytá dřevěná truhla s krytem na vršku popisovaná v Knize Exodus jako obsahující dvě kamenné desky s Deseti přikázáními.

Ve videu auto po prozkoumání spousty starověkých pramenů a náznaků při srovnání spousty starověkých kultur a etymologií slov si myslí, že ví, kde bychom předmět plnící pro nás účel archy úmluvy měli hledat.

Archa úmluvy byla sama o sobě čímsi, co Židé převzali od Egypťanů. Základní koncepty různých jevů líčených v Bibli lze nalézat i v hindské civilizaci.

Tam lze také nalézt různé způsoby vstupu do duchovního vytržení a spojení s vyšším poznáním, kdy některé jsou až blízké smrti a probíhají při nich i podivné děje s tělem.

Po tom všem dospívá k závěru, že pro nás je tou Archou Ježíšův rubáš, do něhož byl zahalen po ukřižování, kdy byl v stavu těžko rozpoznatelném od smrti, nacházejíc se ve vyšším spirituálním spojení, kdy ale zvláštní činnost těla v tomto stavu vyvolala, než se zase probudil, projekci jeho těla do rubáše, který se dochoval až do našich dnů, a říkáme mu Turínské plátno. To je tedy prý naší Archou úmluvy.