Německo s Francií mají v úmyslu dohodnout do března příštího roku plán na „bankovní unii“ a na další reformy Eurozóny, neboť tento blok osvobozený Brexitem od rebelské Británie vyráží plnou parou vpřed k daleko hlubší integraci. Při společném proslovu německé kancléřky Angely Merkel s Francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem vytáhl Macron opět svou touhu vytvořit jednotné ministerstvo financí odpovědné za společný rozpočet rozhodnutý za všechny státy eurozóny.


Krátce po německých volbách v září pronesl prezident Macron průlomový proslov, v němž volal po rozsáhlé integraci Evropy a po vytvoření finanční instituce nezbytné ke zformování tohoto superstátu.

Volal po společném pro celou Evropu určovaném rozpočtu a po Armádě EU, kdy konstatoval: „Počátkem příštího desetiletí musí Evropa už mít společné intervenční síly a společný obranný rozpočet a fungující společnou doktrínu.“

Zatímco se Komise před hlasováním o Brexitu pokoušela udržovat plány za společnou Armádu EU v tajnosti, tak po tomto referendu v červnu už byl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker o těchto ambicích ve svém projevu o stavu Unie už upřímný.

Počátkem tohoto měsíce bývalý předseda Evropského parlamentu a vyzyvatel kancléřky Merkel, který má teď být jejím koaličním partnerem, Martin Schulz volal po nové „Evropské ústavě“ a po vytvoření „Spojených států evropských“ do roku 2025.

Řekl, že EU by měla rychle rozšířit své pravomoci a podrýt suverenitu národních států, a že země stavící se proti této cestě musí být z tohoto bloku vyhozeny.

Zdroj: breitbart.com