Francouzská fregata La Fayette, postavená s použitím technologie stealth, se nedokázala skrýt před radary Černomořské flotily: ty zahájily doprovod lodi již cestou do Černého moře v průlivu Bospor, sdělil v pondělí RIA Novosti zdroj z krymských vojenských struktur. Uvádělo se dříve, že raketová „neviditelná fregata" francouzské vojenské flotily třídy La Fayette vplula do vod Černého moře.


Zdroj agentury řekl, že nehledě na technologii stealth, obtížnou zjistitelnost, registrují ruské radary lodě podobné třídy na vzdálenosti stovek kilometrů.

„Široce reklamovaná technologie stealth selhala před ruským radioelektronickým průmyslem. Fregata La Fayette se ještě v Bosporu „projevila" na monitorech radiotechnických služeb Černomořské flotily," zdůraznil zdroj.

Dodal, že se v danou chvíli pohybuje francouzská vojenská loď s ruským radiolektronickým doprovodem, navíc ji sleduje „jedna ruská hlídková loď."

Zdroj RIA Novosti poznamenal, že francouzská fregata směřuje do východní části Černého moře, zřejmě ke gruzínskému pobřeží. „Na Černém moři nám La Fayette nikam neuteče. Budeme ji vidět až do zakotvení v přístavu," řekl.

Zdroj: snews.com