USA vedená koalice v Sýrii ničí vše, kromě ISIS, řekl během rozhovorů s ruským protějškem Sergejem Lavrovem syrský ministr zahraničí Walid Muallem, hlásí TASS. „Jako příklad bych rád uvedl USA vedenou koalici, která ve skutečnosti systematicky ničí vše, kromě ISIL. Obětmi amerických náletů se už staly tisíce syrských občanů v provinciích Raqqa a Deir ez-Zor, a to včetně žen a dětí.


Americká koalice systematicky ničí ekonomické infrastruktury, takže silně požadujeme, aby byla taková koalice rozpuštěna,“ řekl Muallem s dodatkem, že USA využívají války proti ISIS jen jako záminku k ničení Sýrie a k prodlužování nepřátelství v této zemi.

Tento ministr se rovněž zmínil o tzv. kurdské otázce. Řekl, že Syrské demokratické síly pod dominancí Kurdů „ve skutečnosti soutěží se Syrskou armádou o kontrolu nad oblastmi těžby ropy.

Jsou si dobře vědomi skutečnosti, že Sýrie nikoho nenechá porušovat svou státní suverenitu, a to za žádných okolností. V tomto okamžiku jsou zjevně doslova opilí americkou pomocí a podporou. Mělo by jim však dojít, že tato pomoc nepotrvá věčně.“

Zdroj: southfront.org