Ruští vojáci sdělili, jak se probili z obklíčení teroristů skupiny Fronta an-Nusrá v Sýrii. Detaily uvádí televizní stanice Zvězda. … Jak řekl nadporučík vojenské policie Alexandr Samojlov, šťastně odrazit útok se podařilo jen díky zkoordinovaným akcím vojáků a důstojníků.


Vojenský personál byl zcela připraven na plnění stanoveného úkolu a žádný zmatek nebyl, zdůraznil důstojník.

Operace se zúčastnily zvláštní jednotka Sil pro speciální operace, vojenská policie a syrská speciální jednotka.

Teroristé za podpory tanků a BVP zaútočili 12. září na pozice syrské vládní armády. Vklínili se do obrany syrských vojsk na 12 kilometrů a obklíčili pozorovací stanoviště ruské vojenské policie u města Hamá. Na MO oznámili, že útok teroristů se podařilo zastavit a že asi 850 teroristů bylo zničeno.

Jednali teroristé na popud USA?

Bylo publikováno video útoků letectva na ozbrojence, kteří obklíčili ruské vojáky v Sýrii. Politolog Araik Stěpanjan v přímém přenosu rádia Sputnik vyjádřil přesvědčení, že ozbrojenci jednali ne samostatně, ale na popud USA.


Jednotka ruské vojenské policie se probojovala z obklíčení teroristů v oblasti syrské provincie Idlib za pomoci ruského letectva a jednotky pro deblokaci. Celkově bylo obklíčeno 29 ruských vojáků. Podle slov náčelníka Hlavního štábu plukovníka Sergeje Rudského „po několik hodin odráželi útoky početnějšího protivníka spolu s jednotkami kmene Muali, kteří podepsali dohodu o připojení k režimu zastavení palby". Tři ruští vojáci byli zraněni.

Cílem ozbrojenců byla jednotka ruské vojenské policie na pozorovacím bodu, který se nachází v zóně deeskalace Idlib.

Rudskoj řekl, že „činnost jednotky neustále podporoval pár bojových letounů Su-25, které útočily na ozbrojence a jejich obrněnou techniku na velmi malých výškách".

Výsledkem společné akce letectva a jednotky pro deblokaci bylo prolomeno obklíčení a ruští vojáci odešli na území pod kontrolou syrských vojsk.

Útoky ozbrojenců v oblasti zóny deeskalace Idlib Generální štáb spojil s pokusy USA narušit provádění úspěšné operace syrské armády v oblasti Eurfratu.

Cílem Američanů je jakýmkoli způsobem škodit syrské armádě. Tento názor v éteru rádia Sputnik vyjádřil sekretář Akademie geopolitických problémů Araik Stěpanjan.


„Při úspěšném útoku syrské armády na východní frontě, hlavně u Dajr az-Zauru, začali být příliš nervózní naši takzvaní američtí partneři. Oni nedělají žádné velké tajemství z toho, že teroristické organizace Islámský stát a Fronta an Nusra jsou fakticky agenturní jednotky USA, které vystupují jako jediná fronta pod velením Washingtonu. Takzvanou syrskou umírněnou opozici vytvořily USA a i ji vyzbrojují. Cíl všech těchto událostí je jakýmkoli způsobem nedopustit vítězství syrské armády. Proto se i odehrály některé strašné věci, které hovoří o tom, že USA daly zelenou „akci odporu," myslí si Araik Stěpanjan.

Podle názoru experta se mohou tato jednání amerických silových organizací ukázat jako problémová pro samotné země západu.

„Donald Trump reálně nekontroluje své silové struktury. Má problémy s tajnými službami, CIA a Pentagonem. Ti se nemohou vzdát své agentury, protože v takovém případě by se od nich všichni odklonili a otočili své zbraně proti Američanům. Oni vytvořili obrovskou armádu vrahů. Syrská armáda je vytěsňuje ze svého území, a oni potřebují novou frontu. To může být Afghánistán, některé z nich mohou přemístit do Libye či Jemenu. Ale ne všechny. Existují náčelníci, kteří zůstali uražení. Ti se mohou začít mstít Západu za to, že je využili a pak opustili — a tak se znovu v zóně zvláštního rizika ukáže být Evropa," myslí si Araik Stěpanjan.

Zdroj: snews.com