Krajní levičáci vandalsky poničili pomník bývalého polského krále Jana III. Sobieského, který roku 1683 prolomil turecké obležení Vídně, k čemuž došlo před zde plánovanou oslavou tohoto výročí Identariánským hnutím hipsterské pravice. Identariánské hnutí tuto bitvu oslavuje jako záchranu před muslimským zotročením, zatímco levice označila hrdiny, corozbili turecký vpád za nacisty, protože nás nedovolili zotročit muslimy.


Levicoví extremisté pomník polského krále, který spolu se svými elitními husary prolomil turecké obležení Vídně, počmárali „no nazi!“, aby záchranu Evropy před muslimy označili za nacistickou agresi, a přeškrtali slavený datum záchrany Evropy ‚12. září 1683‘ jako hanbu historie Evropy.

Toto zneuctění vyvolalo mezi mnoha lidmi pobouření a polské ministerstvo zahraničí polskému vysílači RFM24 řeklo, že tento incident sleduje.

Vídeňská policie řekla, že v sobotu zatkla dvě individua, o kterých věří, že jsou s těmito grafity spojeni, stejně jako s celou řadou dalších vandalských činů tohoto dne. Tato dvojice ve věku 24 let a 27 let údajně měla asi 17 kanystrů sprejových barev a mohla by být odpovědná až za deset vandalských činů v této oblasti.


Tento pomník ale ještě zatím není hotový, zatím byl postaven jen jeho podstavec. Na vrchu toho podstavce je jen deska, která ukazuje, jak bude budoucí pomník s Janem III. Sobieským na koni vypadat, když jeho postavení je rozplánováno na několik nadcházejících let.

Polské ministerstvo zahraničních věcí v neděli vydalo prohlášení sdělující: „Ty čmáranice z počmáraných desek a z podstavce budoucího pomníku Jana III. Sobieského v Kahlenbergu ve Vídni už byly částečně odstraněny.“

Na tento vandalismus se pohlíží převážně jako na reakci na akci hnutí Identariánské mládeže z hipsterské pravice, kterou si uspořádala k tomuto výročí v sousedství, a která podle policie proběhla bez incidentů. Tohoto shromáždění se zúčastnilo asi 200 členů a příznivců tohoto hnutí proti masové migraci a zaznívaly tam pro projevy vůdce tohoto hnutí Martina Sellnera a dalších.

Krajně levicové zločiny jsou na vzestupu nejen v Rakousku ale i v sousedním Německu, kde letos tisíce maskovaných extremistů v černém vyvolaly zkázu v Hamburgu, kde zranily i stovky policistů.

Od bouří v Hamburgu při shromáždění G20 začíná německá vláda s raziemi i na extremismus krajní levice a krajní levici zavřela i největší německojazyčnou webovou stránku. V USA si tato skupina běžně známá jako Antifa vysloužila svou aktivitou zařazení mezi „domácí teroristy“.

Chris Tomlinson

Zdroj: breitbart.com