Nejdelší ekonomická recese od 2. sv. války skončila v červnu 2009. Konec této recese znamená, že naše ekonomika by měla být od července 2009 v módu zotavení už po více než dva a půl roku. Jsme-li v zotavení, proč americký příjem během zotavení spadl více, než během recese? Tento fakt je jasný. Osobní příjem během recese spadl o 3,2%.

Během zotavení (od července 2009) osobní příjem spadl o dalších 6,7%.

Tato čísla byla vystavena ve zprávě Sentier Research a vychází z čísel poskytnutých Census USA. (ČERVENÁ čára je Index příjmu domácností.)Obamova administrativa švitoří o “zotavení” americké ekonomiky, ale tato nedávná data ovšem zjevně demonstrují, že průměrný příjem domácností pořád ještě čeká na nějaký takový prospěch, jaký byl spatřen na trhu akcií.

Jeff Anderson z The Weekly Standard do Sentierovy zprávy zavrtal hlouběji a našel k tomu ještě více informací, které by mohly Bílému domu vyvolat starosti.

Pád příjmů byl mnohem prudší pro ty, co jsou mladší než 25 let (jejich příjem šel dolů o 9,5 procenta), pro ty mezi 25 a 34 lety věku (pád o 9,8 procenta), u černých Američanů (propad o 9,4 procenta), pro rodiny se třemi či více dětmi (dolů o 9,5 procenta) a u rodin vedených lidmi na částečný úvazek (dolů o 11,5 procenta).

Mladí lidé a afro-američané byli druhým nejsilnější voličským blokem pro Baracka Obamu ve volbách roku 2008. Vidíme, že obě tyto skupiny jsou zasaženy tvrději než zbytek populace reprezentující příležitosti pro GOP (Republikány) a výzvu pro Obamu.

Mike Opelka


Zdroj: theblaze.com

]]>