Ruský president Vladimir Putin oznámil, že na první schůzce s americkým prezidentem Donaldem Trumpem projednal situaci na Ukrajině a v Sýrii, boj s terorismem a kybernetickou bezpečnost. „Velmi dlouho jsme jednal s prezidentem Spojených států. Nahromadilo se mnoho otázek, byla tam Ukrajina i Sýrie a další problémy, některé dvoustranné otázky.


Opět jsme se vrátili k otázce boje s terorismem a kybernetické bezpečnosti," řekl Putin na schůzce s japonským premiérem Šinzó Abe.

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že osobní setkání s ruskou hlavou státu Vladimirem Putinem je pro něj velká čest.

Trump se na úvod schůzky obrátil k přítomným novinářům a o Putinovi mluvil ve třetí osobě: „Prezident Putin a já projednali různé otázky." Trump řekl, že po tomto dialogu očekává, že ve vztazích mezi Ruskem a USA dojde k mnoha pozitivním změnám.

Poté se Trump obrátil přímo k Putinovi a řekl: „Je mi ctí potkat vás osobně."

Ruský prezident odpověděl, že je rád, že se mohl s Trumpem setkat. Putin se během svého úvodního slova obracel přímo k Trumpovi.

První osobní schůzka Trumpa s Putinem se oproti očekávání výrazně protáhla. Oba prezidenti podle ministerstva zahraničí USA jednali dvě a půl hodiny.