USA využívá teroristy k rozžhavení vnitřní politické situace v Rusku, oznámil ruský prezident Vladimir Putin. Když začaly problémy v Čečensku a na Severním Kavkazu, tak podle jeho slov Američané bohužel tyto procesy podpořily. „Studená válka je minulostí, máme jasné průzračné vztahy s celým světem, s Evropou, s Amerikou. A samozřejmě jsme počítali s podporou a místo toho jsme viděli, že americké speciální služby naopak podporují teroristy.


A já vám teď řeknu jednu podle mě důležitou věc: vznikl u nás naprosto stabilní dojem, že slovy naši američtí partneři vyjadřují podporu Ruska, mluví o své připravenosti ke spolupráci, včetně spolupráce v boji s terorismem. Ale ve skutečnosti tyto teroristy používají k rozžhavení vnitřní politické situace v Rusku," oznámil Putin v rozhovoru pro režiséra Olivera Stone ve filmu vysílaném na televizním kanálu Showtime.

Prezident RF Vladimir Putin prohlásil, že USA zasahují po celém světě do cizích politických věcí, ale urážejí se na Rusko, které údajně zasáhlo do jejich voleb, i když ve skutečnosti nemá tento zásah pro Rusko smysl.

„Nechci nikoho urazit, ale USA aktivně zasahují všude, po celém světě, do volebních kampaní jiných zemí,” řekl Putin v interview pro televizi NBC.

Řekl, že „ať člověk ukáže prstem na jakékoli místo na mapě světa, všude si vám postěžují na to, že americké úřední osoby zasahují do jejich politických věcí.”
Loading...