Moderátor amerického televizního kanálu CNN, americký spisovatel Reza Aslan urazil na svém Twitteru prezidenta USA Donalda Trumpa. Na svém Twitteru se Aslan sprostě vyjadřoval na adresu prezidenta Trumpa, také ho označil za „hanbu pro Ameriku a celé lidstvo". Svůj tweet Aslan publikoval s odkazem na jeden z tweetů Trumpa z 3. června.


Americký prezident tam vyzval k tomu, být „chytrými, opatrnými a tvrdými" a znovu zdůraznil, že zákaz na vjezd občanů šesti zemí Blízkého východu a severní Afriky do USA je nutný pro „dodatečnou úroveň bezpečnosti".

 

(doslovný překlad tweetu zní: Tenhle kus ho*na není jen hanba pro Ameriku a flek na prezidentství. Je hanbou pro celé lidstvo)

Donald Trump podepsal 6. března nový dekret o dočasném zákazu vstupu do USA občanů šesti států Blízkého východu a severní Afriky s převážně muslimským obyvatelstvem, které, podle amerických údajů, poskytují teroristům pomoc nebo azyl.

První analogický dokument podepsal americký prezident 27. ledna. Do „černého seznamu" se dostalo sedm států včetně Iráku, který byl z druhé verze vyškrtnut. Samotný Trump i nadále považuje svůj první dekret za správný.

Zdroj: snews.com

Loading…