Premiér Andrej Babiš dostal od iniciativy Chcípl PES ultimátum. Buď do sedmi dnů odvolá z funkce ministra vnitra Jana Hamáčka, nebo nebudou všichni příznivci iniciativy nosit roušky. (Foto: Youtube)

Informovala o tom iniciativa na účtu na sociální síti. V neděli vyhlásila iniciativa ultimátum, kdy požaduje, aby z funkce odstoupil či byl odvolán ministr vnitra Jan Hamáček.

„Na tuto demisi bude mít 7 dní. Dnes si na své roušky napíšeme číslo 7, zítra 6, v úterý 5, ve středu 4, ve čtvrtek 3, v pátek 2, v sobotu 1 a v neděli zahazují všichni, co souhlasí s našim požadavkem své roušky, v případě, že pan Hamáček neodstoupí! Nedokážeme si představit, že po tom, co podal člen komise trestné oznámení na manipulaci s touto zakázkou, že by se čestný policista podíval do očí člověku, který takto protestuje a vyzývá ho k dodržování zákona!“ píší na Facebooku.

Kromě toho požadují i občanský dohled na všech výběrových vládních zakázkách, a to kvůli „ztrátě soudnosti a důvěry vlády“.

Podle jejích slov se jedná o veřejné peníze a neberou v potaz žádný argument o utajení či podobné „nesmyslné“ výmluvy.

„Běží nám čas a vláda upřednostňuje naše zdraví na úkor svých finančních zisků! Co je to za vládu, která neumí ani koupit testy, aniž by se pokusila něco neukrást? Jak jí mají občané ještě věřit?“ uvedli.