Porouchané vozidlo z amerického vojenského konvoje komplikovalo dnes ráno dopravu na dálnici D5 nedaleko Ejpovic na Rokycansku, poblíž sjezdu na Plzeň.

Na 67. kilometru ve směru na Prahu byl kvůli tomu dočasně uzavřen pravý jízdní pruh, vznikly kolony, informují česká média.

Krajská policejní mluvčí Markéta Fialová tyto informace potvrdila a dodala, že provoz na dálnici je v místě už bez omezení.

Českem od úterý projíždí americký vojenský konvoj, který směřuje na cvičení Saber Strike 2018 v Pobaltí. Přes Česko se má celkem přesunout asi 400 vozidel a 1000 vojáků. Konvoj je rozdělen do dvou částí. První vstoupila do ČR v úterý a v noci na středu, druhá část přijede ve čtvrtek večer.

Vlastimila Cyprisová z Generálního štábu Armády ČR uvedla, že první část konvoje byla rozdělena do sedmi proudů. Zdržení nedaleko Plzně trvalo asi hodinu a týkalo se posledního proudu první části konvoje, dodala.

Rozdílným rysem tohoto průjezdu amerického vojska po českém území je letošní absence přátelského setkání s obyvateli a předvedení bojové techniky.