Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru věnoval pozornost současné situaci, kdy vláda prý již rok provozuje diktát vůči občanům. Vyjádřil se také na účet Pirátů, kteří získávají čelní posty v předvolebních modelech. (Foto: Flickr)

Václav Klaus v komentáři na televizi XTV k současné situaci okolo koronaviru, k činnostem české vlády a dalších evropských vlád uvedl: „Že to je lež, že to je lež nad lží a faleš, to začíná být více a více lidem zřejmé.“

Podle jeho názoru pokračování v politice restrikcí povede k rozvratu ve školství, ekonomice a ve veřejných financích. „To je totální rozvrat, a jestli to tak někdo nechce nazývat, tak si myslím, že si zakrývá oči a nechce vidět věci jasně a ostře,“ dodal.

Svoji roli bývalý prezident vidí v tom, „aby něčím trošku pohnul, postrčil, uvedl vchod“. Klaus nicméně v rozhovoru uvedl, že shromáždit lidi na velkou demonstraci není jednoduché.

Při hovoru o politických stranách zastoupených v parlamentu Václav Klaus uvedl, že s vládními stranami se nedokáže shodnout vůbec na ničem. Opozici přitom označil za „kvazi opozici“. Bývalý prezident přitom uvedl, že cítí povinnost burcovat společnost, velké politické ambice ale prý už nemá.

„Už jsem netrpělivý, už je mi pár let a nevím, čeho se ještě dožiju a nedožiju. Proto mám pocit povinnosti a zodpovědnosti, abych se o něco takového pokoušel,” řekl v rozhovoru s Lubošem Veselým na XTV Klaus.

Moderátor věnoval pozornost možnému spojení sil Trikolóry jeho syna a SPD Tomia Okamury. „O tom, že by bylo možné, aby se jejich šéfové nějak dobře domluvili, mohl bych snít, mohl bych je vyzývat a dostávám jeden dopis za druhým, aby všichni tito lidé ubrali na svém egu a uvědomili si, o co společného jim jde. Jestli toto je cesta, aby si zítra padli do náruče, to já prostě nečekám,” uvedl Klaus.

O Pirátech

Při rozhovoru o Pirátech bývalý prezident prohlásil, že je potřeba zabránit nástupu „moderního digitálního komunismu“. Možný příchod Pirátů k moci přitom označil téměř za „potopu světa“.

Klaus rovněž v rozhovoru vysloveně uvedl, že Piráty považuje za „zlo dnešní doby“, a z jejich politického působení prý cítí nebezpečí.

„Myslím si, že spadnout z bláta do louže tím, že někteří političtí naivkové porazí dneska Babiše a dostanou Bartoše, to já považuji za Pyrrhovo vítězství. Dokonce v tomto smyslu si myslím, že Babiš je stará struktura. A ty staré struktury jsou trošku omšelé a méně nebezpečné, zatímco Bartoš je nová, neomšelá struktura a v tomto smyslu více nebezpečná,” řekl na XTV bývalý prezident.

Prodloužení nouzového stavu

Předseda ČSSD Jan Hamáček včera na tiskové konferenci uvedl, že omezující opatření vlády zabrala a epidemiologická situace se zlepšuje. Přesto ale je podle něj nutné opět prodloužit nouzový stav.

„Trend se konečně otočil, mezitýdenní přírůstky klesají. A to bylo hlavním cílem opatření,“ konstatoval ministr vnitra. Hlavním cílem nyní prý bude dostat žáky zpět do škol.

Zdroj: snews.com