Dnes proběhly demonstrace a pochody proti povinnému očkování, segregaci lidí a omezování osobních svobod. (Foto: Facebook / Chcípl PES)

Protesty se konaly v Brně, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Bruntálu a Olomouci. Odhadem se zúčastnilo přes deset tisíc lidí.

Ve výzvě bylo mimo jiné uvedeno:

Musíme se společně tomuto totalitnímu zlu postavit a zastavit tuto devastaci naší společnosti! Proto vyzýváme Vládu ČR a Parlament ČR, aby okamžitě projednali a přijali naše níže uvedené návrhy:

1. Přijmout zástupce nejsilnější mimoparlamentní opozice k jednání se zástupci vlády.
2. Zrušit veškerá omezení pro podnikatele a živnostníky.
3. Zrušit veškeré výhody pro očkované občany. Mezi očkovaným a neočkovaným občanem nesmí být žádný rozdíl. Nejsme proti dobrovolnému očkování, jsme proti povinnému očkování.
4. Zahájit diskusi se všemi odborníky v ČR bez vlivů politické reprezentace. Začít chránit nejrizikovější skupiny obyvatel.
5. Zrušit vyhlášku o povinném očkování proti Covid 19.
6. Zastavit cenový nárůst energii, který je vyvolán cenami emisních povolenek a nesmyslnou „zelenou“ politikou Evropské unie.
7. Do 30. dnů vypsat referendum o (ne)setrvání v Evropské unii.
8. Sestavit mimoparlamentní vyšetřovací komisi za účasti zástupců z lidu k prošetření porušování Ústavy v ČR a k rozkrádání státního rozpočtu během covidových opatření.
9. Zpřístupnit odborníkům s jiným, než oficiálním názorem vstup do medií, jako je veřejnoprávní Česká televize a Český rozhlas.

Chcípl PES a desítky partnerů

Na podporu těchto požadavků proběhnou v lednu 2022 podpůrné demonstrace a pochody.

Karlovy vary:

Brno:

České Budějovice:

Ústí nad Labem:

Bruntál: