V pátek cizinec u stanice pražského metra Luka zaútočil nožem na dva lidi. Pachatel byl zadržen a v neděli obviněn z pokusu o vraždu, policisté také podali podnět na vzetí jej do vazby. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Rybanský.

„V uplynulých hodinách sdělili kriminalisté osmnáctiletému muži obvinění pro trestný čin vražda ve stadiu pokusu a zároveň podali podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na jeho vzetí do vazby,“  uvedl Rybanský.

Na policii uvedli, že podezřelým je 18letý cizinec, jeho národnost však nebyla odhalena. Nesdělili také, zda útočil náhodně, či jestli se s obětmi znal.

V pátek večer mladý muž pobodal staršího muže (61) a ženu (50), kteří s važnými zraněními byli převezeni do nemocnice. K incidentu došlo v ulici Neústupného poblíž stanice Luka pražského metra.

Podle informací ČTK policejní hlídky vyjely na místo útoku před 20. hodinou na základě několika oznámení od občanů. Díky informacím svědků se útočníka podařilo po několika desítkách minut zadržet, a to 400 metrů od místa incidentu. Uvádí se, že se choval agresivně, a proto policisté byli nuceni použit donucovací prostředky.

„Policisté byli nuceni použít donucovací prostředky v podobě hrozby namířenou střelnou zbraní, hmatů, chvatů, úderů a kopů. Následně byl v poutech předveden na místní oddělení k dalším úkonům,“ sdělil Rybánský.

Na události pracují kriminalisté z Krajského ředitelství Správy hlavního města Prahy, uvedl iDnes.