Dva malí chlapci na palubě žlutého sporťáku se o víkendu proháněli po brněnské Staré dálnici. Groteskní a současně nebezpečný výjev nám na lince 156 popsal řidič, který si dětského autíčka všiml.

Služební vozidlo standardních rozměrů strážníci odstavili tak, aby dětem poskytlo ochranu před provozem. Rozsvítili majáky a vydali se zjistit, co přivedlo dva malé dobrodruhy na frekventované místo.

Chlapci věkově odpovídali nižším ročníkům prvního stupně. Jeden z nich nejprve poplakával, za okamžik už si však s hlídkou městské policie oba bezstarostně vykládali.

Přispěl k tomu kamarádský přístup strážníků, kteří si od dětí ochotně nechali předvést i to, jak se odklápí kapota, a prohlédli si dvě uložené baterie. Chlapci se holedbali, že autíčko může jet až tři sta kilometrů v hodině, a navrhovali, že vycouvají zpátky na sídliště. Odtud prý totiž nedopatřením špatně odbočili.

Hlídka městské policie se nakonec jim i rodičům, které přivedli policisté, postarala o doprovod a bezpečné opuštění Staré dálnice nejbližším výjezdem.

Městka police Brno