Domácí doučování matky prvňáčka z předmětu, který se asi v první třídě neučí pod názvem občanská nauka, zprostředkovaly sdělovací prostředky veřejnosti po návštěvě hlavy státu mezi malými školáky jedné pražské školy.

Jedna matka totiž řvala na prezidenta, aby táhnul.

"Chápu, že maminka prvňáčka z pražské základní školy nemusí být voličkou Miloše Zemana, ovšem její oslovení hlavy státu “ Fuj, táhni” a “ježišmarjá, táhni” nesvědčí o slušném vychování ani není dobrým rodičovským příkladem matky 6 letého dítěte," napsal s odkazem na zprávu z Prahy bývalý hejtman Michal Hašek na facebookovém profilu.

Jeho komentář sdíleli další čtenáři a někteří jej doplnili svými komentáři.

"Jen hlupák zkazí první školní den svému prvňáčkovi takovým pavlačovým pokřikováním na hlavu státu: Tady šlo o děti a jejich zážitek z prvního školního dne a ne, aby se takto hloupě zviditelnila husa, která pak dítě táhne za sebou jak dřevěného kačera," napsala jedna čtenářka.

"Matka představila společnosti prostřednictvím médiíí výši svého IQ!," mínil jiný čtenář.

"Kampak nám zmizelo slušné chování? Pokřikovat na prezidenta ve škole před dětmi je faulem svým vlastním dětem. Své názory či nesouhlas můžeme vyjádřit kultivovaně, a tím i s větším dopadem. Politika do školy nepatří a také vulgarita tam nesmí mít prostor," píše se ve vyjádření 1.místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR a předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa k pokřikování na prezidenta republiky při zahájení školního roku.

Nezklamala ani Česká televize, která v reportáži v pořadu Události zabrala rodiče, kteří měli na svých oděvech připevněný ústřižek červené látky ve tvaru obrysu trenýrek s komentářem, že někteří rodiče proti prezidentovi protestovali.

"To není tvůj prezident, broučku, já jej nevolila," řekla  rezolutně údajně jiná matka prvňáčkovi, aby chlapec měl jasno.

Zdroj: pz.cz