Vražda velitele íránských sil Kuds Kásima Sulejmáního je „teroristická prasárna“, prohlásil bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický. Ze strany „kavárny“ to ale hned schytal. (Foto: Facebook)

Atentát na legendárního íránského generála vyvolal v Česku nejednoznačné reakce. Řada politiků a analytiků varuje před hrozbou eskalace situace na Blízkém východě. Mezi jednoznačné odpůrce se, pro mnohé překvapivě, zařadil i Matěj Stropnický, syn bývalého ministra obrany i zahraničí Martina Stropnického, který nyní působí jako velvyslanec v Izraeli.

„Špinavý Trumpův atentát, normální teroristická prasárna to je,“ napsal rozzuřeně Stropnický na svůj Facebook. „To je asi ta politika ‚řešíme migraci v zemích původu‘. Přátelům svévolných teroristických útoků našich drahých spojenců nabízím srovnáníčko: třeba kdyby teď dronem zapích Putin generála Pavla. To by byla mela. Myslím, že třeba Jakuba Jandu by museli hospitalizovat, jak by křičel, že to říkal,“ prohlásil.

Vražda velitele íránských sil Kuds Kásima Sulejmáního je „teroristická prasárna“, prohlásil bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický. Ze strany „kavárny“ to ale hned schytal.