Německý moderátor a věrný přítel zesnulého Karla Gotta Florian Silbereisen odhalil detaily jejich posledního rozhovoru. Uvedl, že Český slavik měl chuť žít a plánoval další vystoupení již za pár měsíců. (Foto: Facebook)

Silbereisen věnoval svému kamarádovi vzpomínku v rámci závěru velkého hudebního pořadu, který uváděl.  

„1. října zasáhla tento svět smutná zpráva. Zemřel Karel Gott. Ještě den před tím, než odešel, jsem s ním mluvil,“ prohlásil Silbereisen.

Podle moderátora měl Gott plány na příští rok a věřil, že se brzy uzdraví.

„Snažil jsem se ho v boji s nemocí podpořit. A Karel mi řekl: ‚Víš co, slibuji, že když se mi jen trochu uleví, vystoupím v lednu na akci Schlagerchampions v Berlíně. Beru teď nové léky a bude to určitě lepší‘,“ vyprávěl dále Silbereisen v přímém přenosu německé televize MDR.

„Byl optimistický a těšil se na novou výzvu,“ doplnil.

Silbereisen již dříve vzpomínal na zesnulého Gotta. Den po jeho smrti zveřejnil jejich společnou fotografii na Facebooku. „Byli jsme uprostřed přípravy na velkou show… Je mi tak smutno. Karel byl velmi zvláštní člověk,“ popsal snímek Silbereisen.

Gott prohrál boj s akutní leukemií a zemřel ve věku 80 let krátce před půlnocí v úterý 1. října. Na veřejnost se tato smutná zpráva dostala až následující den.

Konečně se ví, kde Mistr spočine…
Dne 25. října vdova Ivana Gottová uvedla, kde bude Gott pochován. Informace zveřejnila na oficiálních stránkách zpěváka.

„Na přání mého manžela bude místem jeho odpočinku hřbitov na pražských Malvazinkách. Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma. Věřím, že vy, kteří jste ho měli rádi, si cestu k němu vždy najdete. Až to bude aktuální, ráda vám sdělím konkrétní místo,“ napsala Ivana.

O místě, kde by měl být Gott pochován, se vedly dlouhé diskuze. Spekulovalo se například o vyšehradském Slavíně či hřbitově v Újezdu u Svatého Kříže na Plzeňsku, kde jsou pohřbeni zpěvákovi rodiče.