Prudké bouřky, kroupy a přívaly vody čekají o víkendu Německo a část střední Evropy. Na mnoha místech budou hrozit záplavy, varují němečtí meteorologové. Intenzitu srážek přirovnávají k „explozi vodní bomby,“ píší Novinky. (Foto: Wikimedia)

„Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ uvedli na webu.

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami s intenzivním deštěm pro Jesenicko a Šumpersko v Olomouckém kraji, dále pro Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí a Vsetín ve Zlínském kraji. Výstraha platí i pro celý Moravskoslezský kraj, a to až do čtvrteční půlnoci.

Dále informovali, že ve večerních a odpoledních hodinách se mohou vyskytovat bouřky s přívalovými srážkami v oblasti Beskyd. Zde pak hrozí rychlé přechodné vzestupy vodních hladin. Týkat se to má především menších toků, a to i s možností dosažení stupňů povodňové aktivity.

Zdroj:  portal.chmi.cz