Šéfka Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková prohlásila v debatě na CNN Prima NEWS, že vláda má už připravený plán, jak se po parlamentních volbách opět všechno zavře. (Foto: Youtube)

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v reakci na to konstatoval, že se nic takového nechystá a že Zahradníková šíří dezinformace.

Zuzana Majerová Zahradníková v debatě uvedla, že se prý plánuje opět lockdown. „V rámci vlády se už dávno připravuje, že se po volební kampani opět všechno zavře,“ sdělila. Řekla totiž, že jí chodí zprávy od ředitelů škol o tom, že by se něco takového mělo chystat.

„Ředitelé škol už dostávají informace o tom, jak se bude řešit školství. Říkají, že se opět zavřou školy. Mohu přeposlat maily, které jsou jako vyhlášky z ministerstva školství a zdravotnictví,“ dodala.

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha to však není pravda. V reakci na prohlášení Majerové Zahradníkové to uvedl pro CNN Prima News v SMS zprávě.

„Žádný takový plán neexistuje, nic takového nepřipravujeme. Paní poslankyně zjevně šíří dezinformace za účelem získání hlasů ve volbách, což považuji za značně amorální,“ uvedl.

Připomeňme, že parlamentní volby se budou v Česku konat v pátek 8. října a v sobotu 9. října. V první den mohou občané hlasovat od 14:00 do 22:00, ve druhý volební den pak od 8:00 do 14:00.