Cizinecká policie ve čtvrtek večer zadržela 5 nelegálních migrantů z Východní Afriky. Pašeráci je nepřivezli do Německa, ale vysadili v Hustopečích na Břeclavsku. Pokus migrantů zavolat si do Prahy taxík skončil zatčením. Dnes o tom informoval portál TN Nova. (Foto: Orange.biz)

Policejní mluvčí Pavel Šváb pověděl, jak se migranti dostali do EU, a jak je převaděči cestou přes Česko podvedli.

„Přeplavili se lodí do Itálie a pak je měli převaděči za 600 euro (na osobu) dopravit do Německa. Po delší přestávce v Rakousku je pak převaděči donutili vystoupit z dodávky v Hustopečích. Řidič jim prý sdělil, že jsou v Německu,“ popsal mluvčí Pavel Šváb.

Migranti však nebyli v rozpacích, i když si uvědomili, že se nedostali na místo určení, objednali si taxík do hlavního města ČR.

„O podezřelých zákaznících nás informovala dispečerka taxislužby s tím, že vůz směřuje po dálnici na Prahu,“ dodal Šváb.

Policie vůz taxislužby obratem zastavila a opravdu narazila na 4 muže a jednu ženu původem z Eritrei. Migrantům bylo mezi 20 a 30 lety.

„Momentálně probíhá správní řízení o jejich správním vyhoštění a jsou umístěni do záchytného zařízení pro cizince. Pravděpodobně budou vráceni do země původu,“ popsal Šváb.

Dne 19. září německá policie informovala o tom, že ve Wismaru vzal africký uprchlík, údajně z Ghany, malé dítě jako rukojmí na zahraničním úřadu místní správy. Muž neustále držel dítě před sebou a chtěl, aby si mohl udělat test otcovství. Důkaz, že je to jeho dítě mu údajně dává právo zůstat v Německu.

Asi po pěti hodinách speciální síly zadržely zločince. Nikdo nebyl zraněn.