Hlavním tématem na zpravodajských serverech a na sociálních sítích se dnes stala smrt legendárního zpěváka Karla Gotta. Tisíce lidí vyjadřují soustrastná slova a sdílí své vzpomínky na písně Mistra. (Foto: Wikimedia)

Stále se však mezi nimi najdou i kontroverzní reakce, jako třeba komentář a nekrolog redaktorů z vydavatelství Economia miliardáře Zdeňka Bakaly.

Redaktor časopisu Respekt Jaroslav Spurný se k smrti zpěváka vyjádřil na své facebookové stránce. Jeho post je plný vzpomínek a také asociací týkajících se Karla Gotta. I když vyjádřil čest Gottově památce, rozepsal se o sobě a o svých traumatech, které v mládí kvůli zpěvákovi zažil. Jako první zmínil to, že se narodil ve stejný den jako on, tedy 14. července, což mu vždycky všichni připomínali.

„Mladistvý depresívní šok z jeho verze písně Down of the Corner od kapely CCR, což byla jedna ze skladeb, která mě v pubertě přitáhla k rocku, a KG z ní dokázal udělat utahaný pop,“ podělil se Spurný o svůj „další životní šok“.

Do svého postu však zahrnul i připomínku podsvětí, které se prý kolem Gotta pohybovalo. Spurný zavzpomínal na „pozdější psaní o Františku Mrázkovi, Miroslavu Provodovi a dalších vekslácích, k nimž neměl KG v osmdesátých a devadesátých let tak moc daleko“.