„Vypadá to, že se ten nouzový stav vám zalíbil a že se vám v něm vlastně funguje velice dobře. Ale my chceme, abychom tady mohli skutečně argumentačně, aby byly odpovědi," prohlásila mimo jiné s požadavkem o přerušení jednání poslankyně Markéta Pekarová Adamová. (Foto: ČT24)

„Budeme hlasovat o návrhu na přerušení této schůze do doby, než zde bude přítomen premiér, ministr vnitra a ministr zdravotnictví," oznámil poslancům místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Fiala, který jednání řídil a nechal hlasovat.

„Hlasování číslo 4. Přihlášeno 94 poslanců, pro 38, proti 47. Návrh nebyl přijat. Budeme pokračovat," oznámil Petr Fiala výsledky hlasování, aby vzápětí nechal hovořit vicepremiéra Jana Hamáčka.

„Dámy a pánové, já si jenom vyprošuji poznámky, že se nám nouzový stav líbí. Paní kolegyně prostřednictvím pana předsedajícího, nelíbí. Já bych byl strašně rád, abych se nemusel bát o své příbuzné, abych se nemusel bát o svoji rodinu, aby už to tady skončilo. Ale ono to zatím neodešlo. A jestli si myslíte, že si to užíváme, to, jak spíme tři čtyři hodiny denně a snažíme se řešit krizi, která na nás spadla ,a nikdo před námi ji řešit nemusel, já si to fakt neužívám. Tak si vyprošuji tyto poznámky!" pronesl za mohutného potlesku z levé části sálu místopředseda vlády a ministr vnitra ČR Jan Hamáček.