Prezident republiky Miloš Zeman ke dni 31. července 2019 odvolal na návrh předsedy vlády ministra kultury Antonína Staňka, hradní mluvčí Jiří Ovčáček to oznámil v tiskové zprávě. (Foto: Wikimedia)

Prezident republik poděkoval Antonínu Staňkovi za jeho práci, zejména za péči o záchranu kulturních památek, a za odhalení zneužívání veřejných prostředků v resortu ministerstva kultury.

„V této souvislosti prezident republiky očekává, že dvě trestní oznámení, která ministr kultury doc. Antonín Staněk podal, budou pečlivě prošetřena,“ napsal na své stránce na Facebooku Jiří Ovčáček

Celé vyjádření níže:

Prezident republiky odvolal ministra kultury

Prezident republiky Miloš Zeman ke dni 31. července 2019 odvolal na návrh předsedy vlády ministra kultury doc. Antonína Staňka.

Prezident republik poděkoval doc. Antonínu Staňkovi za jeho práci, zejména za péči o záchranu kulturních památek, a za odhalení zneužívání veřejných prostředků v resortu ministerstva kultury.

V této souvislosti prezident republiky očekává, že dvě trestní oznámení, která ministr kultury doc. Antonín Staněk podal, budou pečlivě prošetřena.

Jiří Ovčáček
tiskový mluvčí prezidenta republiky a ředitel Odboru tiskového Kanceláře prezidenta republiky