Uživatelé internetu bouřlivě diskutují o incidentu, ke kterému došlo včera na pražském Žižkově, kde řidič společnosti Bolt vyhodil nevidomou ženu z taxíku a nechal ji ležet uprostřed silnice. Podle slov oběti muži vadil její vodící pes. (Foto: Facebook)

„U Boltu nejde bohužel nahlásit nějaká poznámka, že třeba mám slepeckého pejska, to bych tam určitě napsala. Nastoupila jsem, po mně pes a on mi řekl: ‚S tím psem ale jako ne, proboha.‘ Říkala jsem mu, že se bez pejska neobejdu, že jsem nevidomá. Řekl mi, že ho to ale vůbec nezajímá,“ vyprávěla šokovaná zákaznice pro iRozhlas.

„Okamžitě poté, co jsme se o tomto incidentu dozvěděli, jsme daného řidiče dohledali a na naší platformě jsme ho zablokovali. S řidičem jsme v úzkém kontaktu a zjišťujeme od něj podrobnosti,“ sdělil ČTK mediální zástupce firmy Bolt Jan Novosad. S daným taxikářem podle něj společnost dosud žádný incident nemusela řešit a také cestující ho oceňovali většinou nejvyšším hodnocením. Firma Bolt se už s nevidomou ženou zachycenou na videu spojila a omluvila se jí. „Nabídli jsme jí asistenci, a pokud se rozhodne kontaktovat policii, poskytneme při vyšetřování maximální možnou součinnost,“ dodal Novosad.