Ve Vojkovicích na Mělnicku PČR zadržela jednoho z údajných vrahů pumpařky z Nelahozevsi. Podle informací agentury Aktu.cz má policie pod zámkem oba podezřelé. (Foto: Wikimedia)

Policii se konečně podařilo dopadnout dva útočníky, kteří na začátku prosince přepadli benzinku nedaleko Nelahozevsi na Mělnicku.

„V současné době probíhají další úkony trestního řízení," uvedl středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa. Zatím nesdělil, zda už bylo rozhodnuto o vzetí obou podezřelých do vazby.

Policisté při pátrání postupně uvolňovala záznamy z kamer, podle kterých se snažila mimo jiné určit, zda čin spáchali dva muži, nebo smíšený pár. Spekulace, zda druhý lupič byla žena, vyvolal zvláštní způsob chůze jedné z osob zachycených na kamerách. Kriminalisté postupně prověřovali stovky poznatků a svědectví, v rámci výzvy také hledali specifický batoh.

Krutí vrazi zastřelili osmapadesátiletou pumpařku během přepadení čerpací stanice. Lupiči vyčkali, až žena odejde umýt stojany a odemkne, poté ji chladnokrevně zabili.

Z kasy si přitom vrazi odnesli pouze deset tisíc korun. Za vraždu jim hrozí až výjimečný trest.