Toto léto se v Evropě vyznačuje velice horkým počasím. V Česku a na Slovensku bylo překonáno několik teplotních rekordů. Teď meteorologové varují před bouřkami a kroupami a intenzivními lijáky. (Foto: CHMU)

Podle předpovědi počasí koncem července Českem a Slovenskem otřesou bouřky. V sobotu v Česku bude jasno až skoro jasno, odpoledne se očekávají místy přeháňky nebo bouřky.

Noční teploty budou klesat na 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C. V neděli také bude jasno až skoro jasno, během dne opět místy až oblačno s přeháňkami nebo bouřkami.

Noční teploty budou klesat na 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty se dotknou třicítky – podle očekávání mezi 26 až 30 °C.

Na Slovensku meteorologové také varují před bouřkami a kroupami. S bouřkami mohou být spojeny i krátkodobé, ale intenzivní lijáky, při nichž mohou úhrny srážek dosáhnout 20 až 30 milimetrů a nárazy větru mohou mít rychlost 65 až 85 kilometrů za hodinu.

Podle předpovědi teplota na Slovensku dosáhne v některých oblastech o víkendu 35 až 36 stupňů Celsia.

Hydrometeorologický ústav Slovenska vydal výstrahu prvního stupně pro Banskobystrický, Trenčianský a Košický kraje, druhého stupně výstraha platí pro Bratislavský, Trnavský a Nitranský kraj.

Zdroj: snews.com