Zdravotnický expert Pirátů Ondřej Dostál čelí kritice straníků a může být dokonce vyloučen z vládního týmu. (Foto: Twitter / Ondřej Dostál)

Příčinou je, že zveřejňuje oficiální data o očkovaných a nakažených. Sdílí je totiž „dezinformační scéna“. Dostál prohlásil, že oficiální data bude i nadále zveřejňovat.

„S vystupováním Ondřeje Dostála máme dlouhodobě problém a řešíme ho,“ odpověděl Bartoš užiČásti Pirátů vadí veřejné působení Ondřeje Dostála. V diskuzi na Facebooku to uvedl šéf Pirátů Ivan Bartoš, který to později potvrdil i portálu Seznam Zprávy. Příčinou je, že „jeho příspěvky bez kontextu hojně sdílí česká dezinformační scéna“.

„S vystupováním Ondřeje Dostála máme dlouhodobě problém a řešíme ho,“ odpověděl Bartoš uživateli, který si na Dostála ztěžoval. „Akce Ondřeje Dostála nejsou v souladu s naší pirátskou politikou v přístupu řešení pandemie covid,“ dodal.

Republikový výbor strany se nyní zabývá otázkou setrvání Dostála v čele vládního týmu. Bartoš zdůraznil, že považuje Dostála za nezpochybnitelného odborníka na zdravotnické právo, jeho působení však poškozuje vnímání strany, a dokonce i vědecké názory, o které se boj s pandemií opírá.

Dostál dlouhodobě zastává názor, že jako bezinfekčnost se mají počítat i protilátky po prodělání nemoci. Na kritiku reagoval tím, že je na vyloučení připraven, ale své názory měnit nehodlá.

„S Ivanem Bartošem se v něčem shodneme, v něčem ne, jsme dospělí a umíme s tím žít. Pokud se části Pirátů nelíbí moje data či názory, je to jejich problém. Možná mě vyhodí, ale určitě neumlčí. Výklad práva a zveřejňování dat tady dostanete vždy bez politikaření,“ vzkázal Dostál svým sledujícím na Twitteru.

Šířit oficiální data Ústavu zdravotnických informací a statistiky považuje za své právo i povinnost.

Z dat, které zveřejňuje Dostál, vyplývá, že se koronavirem nakazí mnohem méně lidí, kteří nemoc již jednou prodělali než těch naočkovaných osob bez předchozí nákazy. Podobně to je i s hospitalizací. Z toho lze tedy vyvodit, že protilátky chrání proti nákaze lépe než dokončená vakcinace.

Zdroj: snews.com