Pražský hrad se vyjádří k dalšímu postupu prezidenta Miloše Zemana v otázce sestavování nové vlády ve středu. (Foto: Youtube)

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček uvedl, že prezident komunikuje, sleduje politickou situaci a je obeznámen s aktuálními událostmi.

V Ústřední vojenské nemocnici ho dnes navštívila rodina a kancléř Vratislav Mynář. Ovčáček to uvedl pro ČTK.

Připomeňme, že Miloš Zeman je od neděle hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici. Kvůli jeho zdravotnímu stavu se začaly objevovat spekulace o tom, zda je prezident schopen vykonávat svoji funkci. Senát proto žádá kancelář prezidenta o prognózu zdravotního stavu prezidenta.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se dříve vyjádřil v tom smyslu, že zdravotní stav prezidenta neohrozí povolební vyjednávání ani ústavní situaci. Mluvčí prezidenta se vyjádřil také k otázce Andreje Babiše a k tomu, že ho prezident po demisi současné vlády pověří sestavením té nové.

„K této záležitosti lze očekávat vyjádření v průběhu zítřka,“ odpověděl Ovčáček. Přiblížil také, jaký je stav prezidenta republiky.

„Chci zdůraznit, že pan prezident komunikuje, sleduje politickou situaci a seznamuje se s nejnovějšími událostmi,“ uvedl.

Zeman také podle něj dal souhlas k tomu, aby Mynář předal jmenovací dekret novému předsedovi Krajského soudu v Brně, a aby mu předal pozdrav. Mělo se tak stát dnes ve 14 hodin na Pražském hradě.

„K obědu měl dnes pan prezident meruňkové buchty, na zítřek si objednal vinnou klobásu s bramborovou kaší,“ uvedl dál Ovčáček.