Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček dnes zareagoval na aféru okolo památníku I. S. Koněva, která se v Praze rozhořela. (Foto: Twitter)

Ovčáček uctil jeho památku přímo na Praze 6 a k soše položil květiny. Pod jeho příspěvkem na Twitteru se rozjela nenávistná kampaň. Pražská kavárna úřaduje?

„S modlitbou k Dobrotivému Bohu jsem se poklonil památce Ivana Stěpanoviče Koněva, osvoboditele ČSR i vyhlazovacího tábora Auschwitz,“ uvedl u fotografie z místa.

Ihned po zveřejnění příspěvku se na Ovčáčka strhla vlna nenávisti. Uživatelé se neštítí ničeho, tak je pod fotografií možné najít hodně negativní komentáře.

Například Honza Koběrský píše: „Bolševická zrůdo! Bohem se neoháněj, pokrytče!“

Roman Racek zase tiskového mluvčího „vyhání“.

„Nalož si ho na záda a mazej do putinostánu kolaborante hnusnej! 6.5. mohla US ARMY z Plzně osvobodit Prahu, nebýt zákazů imperialisty Stalina! Pražané zbytečně krváceli....a bez pomoci Vlasovců by povstání bylo masakr! Koněv přijel pozdě, den po kapitulaci,“ uvádí autor svůj názor.

S dalším „krásným“ komentářem přispěchal uživatel matejds4, který tiskového mluvčího vyhání z hradu.

„Stejně tak ty, pod*lanej mluvčí. Babička ti opět vzkazuje, abys držel nevymáchanou hubu a vzkazuje, že bys měl vyzkoušet chování rudý zvěře v květnu 45. Kradli, znásilňovali, odtahovali do gulagů Čechy bez viny. Už abyste zmizeli z Hradu a dějin. Verbež zas***,“ uvádí.