Občanská demokratická strana vede letos poněkud provokativní a kontroverzní volební kampaň. Uživatele sociálních sítí pobouřil agitační plakat ukazující bezdomovce s nadpisem „Tramvaj není noclehárna“.

První místopředsedkyní ODS Alexandra Udženija sdílela na svém Facebooku agitační plakát na němž je vidět spící bezdomovec v tramvaji. Pod obrázkem jsou slogany „Tramvaj není noclehárna", „Pořádek", „Proti anarchii". Není divu, že takový provokativní plakát vyvolal spoustu negativních reakci.

„Od politické strany v 21. století bych spíše čekal, že přinese pozitivní řešení, jak naložit s otázkou bezdomovectví a chudoby. ODS by ale raději obnovila represivní stát 1. poloviny 19. století, chudinu vyhnala za bránu města a do dělníků zřejmě najížděla koňmi, napsal Martin Horut.

„To se vážně ODS zbláznila? V jaké době žije? Strana, která má mít ambici spojit všechny možné hlasy, se rozhodla být SPD light? Pozoruhodné," napsal redaktor Týdeník Respekt Erik Tabery.

„Největší průser republiky — někdo usnul v tramvaji. Ale naštěstí je tu ODS.," napsala Marie Vinohradská.

„ODS jezdí v MHD? Jak konkrétně bude vypadat ten pořádek? (Pominu-li, že to heslo je v dané podobě jen populistický žvást, tak pokud by někdo náhodou chtěl přejít od slov k činům, může být řešením jak nějaké Sonderkommando nebo koncentrační tábor, který svého času navrhoval váš radní pro sociální věci Janeček, tak třeba odstraňování příčin toho, že se někdo musí ohřívat v tramvaji.)," napsal Jan F Potměšil.

„Tuhle blbost si může dát na plakát jen suchar, kterého nikdy nebudil řidič noční tramvaje na konečné na Spořilově nebo Petřinách… 2x za noc," napsal Daniel Hauser.

„Dokážete se o lidi bez domova postarat? Dáte jim střechu nad hlavou? Pokud ne, nemáte nejmenší právo je soudit a cokoli jim zakazovat," napsal Martin Grill.

„Onehdá mi v tramvaji usnula dcera. Netušil jsem, že to je známka anarchie…," napsal Martin Fafejta.