Prokurátor z Oděssy Leonid Kušnarenko je zatím jediným oficiálně ohlášeným kandidátem na volby nového imáma v Praze, které proběhnou v sobotu. (Foto:

Má velkou podporu, ale někteří mu vyčítají, že zastupoval svého předchůdce Shehadeha, který byl zatčen za financování terorismu. Informuji o tom iDnes.

V sobotu proběhnou volby pražského imáma, muslimského duchovního a představitele muslimské obce. Podle zdrojů, Kušnarenko už promluvil o prvních reformách, které zavede, pokud vyhraje.

„Chodím do mešity, kancelář mám kousek odsud. Vidím, že muslimská komunita je zbytečně uzavřená, vznikají fámy a špatné nálady. To chci změnit," řekl.

Leonid Kušnarenko je prokurátor, přestěhoval do Česka před dvaceti let, o deset let později konvertoval k islámu. Ukrajinec je známý v muslimských kruzích, podle slov majitele jazykové školy Alfirdaus Kuvajťana Badera Eknaifith, v nadcházejících volbách má Kušnarenko velkou šanci na úspěch.

Ale ne všichni ho podporují. Je známo, že zákazníkem ukrajinského právníka byl bývalý imám Sámer Shehadeh, který šel do vězení za podporu terorismu. Podle informací jednoho ze zdrojů své podnikání Shehadeh převedl na Kušnarenka.

Prokurátor však tvrdí, že teď není mezi nimi žádné spojení. „To jsem ukončil, Sámer je ve vazbě a já jej nehodlám navštěvovat. Jsem proti násilí, stejně tak proti tomu, aby muslimové jeli do války zabíjet jiné muslimy. To je velký hřích," řekl Kušnarenko.

Zdroj: snews.com