Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula navrhl, aby se Češi registrovali při návštěvě hospod a restaurací v rámci dalšího protikoronavirového opatření. Jak vysvětlil, podobné opatření už platí například v Německu nebo v Británii. Informuje o tom ČTK. (Foto: Youtube)

Ministr to uvedl, když hovořil o systému chytré karantény. „Plánujeme, že lidé, kteří budou chodit do restaurací, se tam zapíší,“ sdělil ministr.

Prymula také konstatoval, že se chystá masivnější kampaň ve prospěch rozšíření mobilní aplikace eRouška, kterou zatím používá asi 560 000 lidí. Podle jeho slov je dosavadní kampaň nedostatečná. Aplikace má pomoci při sledování možných kontaktů s osobami nakaženými koronavirem.

Poslanec za Piráty Ondřej Profanta kritizoval vládní kroky v boji proti koronaviru. Podle něho vláda nezveřejňuje dostatek informací a její rozhodnutí jsou nepředvídatelná, což vede k problémům ekonomiky.

K vytížení nemocnic ministr uvedl, že tyto údaje už mají k dispozici samotné nemocnice, lékaři a záchranné služby.

„Od pondělí bude systém propojen tak, že každý (účastník systému) bude vidět každého,“ řekl Prymula.
Data vytíženosti nemocnic podle krajů budou zveřejňována jednou týdně, vytížení jednotlivých nemocnic ale nikoliv. Důvodem je podle Prymuly obava z toho, že lidé by si vybírali, do které nemocnice chtějí.

Prymula také uvedl, že skokový nárůst počtu pacientů s nemocí covid-19 na počátku září nikdo nepředvídal.

Aktualizace: