Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček byl v pátek v noci převezen do nemocnice. (Foto: Piqsels / ilustrační)

Jak uvádějí česká média s odkazem na své zdroje, Ovčáček měl být pod vlivem alkoholu. Zdroj tvrdí, že hradní mluvčí Jiří Ovčáček byl převezen do střešovické nemocnice, a to za asistence příslušníků policie.

Dnes ráno česká média přišla s informacemi o tom, že ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Jiří Ovčáček byl převezen do nemocnice s drobným poraněním a pod vlivem alkoholu.

Portál AKTU.cz uvádí, že Ovčáček využil služby taxikáře, ale po ukončení cesty nebyl schopen samostatně vystoupit z auta.

Podle slov řidiče taxi se Ovčáček „valil na zem“, a proto se rozhodl mu pomoci. Očití svědci přitom tvrdili, že Ovčáček vulgárně nadával záchranářům, později se pokusil na ně v sanitce zaútočit.

Uvádí se, že byl převezen do střešovické nemocnice za asistence příslušníků policie.

Na dotaz médií odpověděl mluvčí pražské policie Richard Hrdina, který potvrdil, že v noci na sobotu k takovému incidentu opravdu došlo, ale neuvedl jméno muže, který byl převezen do nemocnice. Poznamenal však, že se jednalo o občana ročníku 1979

„Bylo to v pátek okolo třetí hodiny ranní. Mohu potvrdit, že policisté vyjížděli na oznámení do ulice Dělnická v pražských Holešovicích, kde se nacházel muž ve vozidle taxislužby a odmítal vozidlo opustit… Následně ho přivolaná záchranná služba převezla do nemocnice na vyšetření. Jednalo se o muže ročník 1979,” sdělil policejní mluvčí.